شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1397/05/13
ووشوي دانشجويان جهان؛ چهار سانداکار ايران فيناليست شدند
چهار سانداکار ايران جواز حضور در فينال رقابت هاي جهاني دانشجويان را به دست آوردند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ رقابت هاي ووشوي قهرماني دانشجويان جهان از صبح پنجشنبه با حضور 250 ووشوکار از 26 کشور به ميزباني کشور «ماکائو» آغاز به کار کرده است و تا يکشنبه شب ادامه خواهد داشت.
ووشوکاران دانشجوى ايران در سومين روز رقابت هاي قهرماني دانشجويان جهان به سه پيروزي در ساندا دست يافتند تا شمار سانداکاران ايران در فينال اين دوره از مسابقات به چهار نفر برسد.
«عليرضا ريکى» در وزن منهاي 60 کيلوگرم سانداي پسران برابر حريفى از کشور ميزبان قرار گرفت که اين ووشوکار جوان سيستان و بلوچستاني توانست بر حريف خود غلبه کند تا بعنوان دومين سانداکار  ايران خود را در فينال مسابقات ببيند. «ريکى» در فينال به مصاف ووشوکار باتجربه اي از کشور چين خواهد رفت.
«حميدرضا سهندى» در وزن منهاي 70 کيلوگرم سانداي پسران برابر ووشوکاري از کشور کانادا قرار گرفت که سانداکار شايسته ايران توانست با ارائه مبارزه اي يکطرفه در همان راند نخست حريف خود را ناک اوت کند و به فينال راه يابد. «سهندى» که نايب قهرماني جوانان جهان را در کارنامه خود دارد، فردا در مرحله پاياني به مصاف سانداکاري از کشور ترکيه خواهد رفت.
«امير کريمى» سانداکار وزن منهاي 80 کيلوگرم تيم پسران ايران با ارائه يک بازي فني توانست حريف فرانسوي خود را در مرحله نيمه نهايي ناک اوت کند تا فيناليست شود. وي بايستي در فينال با حريفي از ترکيه مصاف دهد.
پيش از اين صعود «زهره شهپري» در بخش سانداي دختران به مرحله نهايي مسجل شده بود.  
در بخش تالو پسران سامان احمدى صبح امروز در فرم دائوشو به ميدان رفت که با امتياز 8،82 به کار خود در اين فرم پايان داد و هشتم شد، در اين فرم تالوکاري از کشور مالزي قهرمان شد و نمايندگان روسيه و چين تايپه به ترتيب دوم و سوم شدند.
همچنين حميده برخور در فرم تاي چي جين دختران با امتياز 8،92 ششم شد. در اين فرم نمايندگان هنگ کنگ، اندونزي و برونئي به ترتيب اول تا سوم شدند.
فردا يکشنبه در ادامه اين رقابت ها، نمايندگان ايران در فينال ساندا به مصاف حريفان مي روند و در بخش تالو نيز سامان احمدي در فرم گون شو و ناهيد پورشبانان در فرم نان چوان به ميدان خواهند رفت.