شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1397/05/31
بازي هاي آسيايي 2018؛ شب درخشان ووشوي ايران با پنج فيناليست
پنج ووشکار ايران در بخش ساندا با صعود به فينال بازي هاي آسيايي، شب درخشاني را براي ووشوي کشورمان رقم زدند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ مبارزات مرحله نيمه نهايي رقابت هاي ووشوي هجدهمين دوره بازي هاي آسيايي، عصر امروز (چهارشنبه) در سالن «جيکسبو» شهر جاکارتا برگزار شد.
سانداکاران مرد و زن ايران با عملکردي درخشان در تمامي مبارزات امروز با پيروزي به کار خود پايان دادند تا «الهه منصوريان»، «شهربانو منصوريان»، «عرفان آهنگريان»، «فرود ظفري» و «محسن محمدسيفي» جواز حضور در فينال را کسب کردند.
هر پنج سانداکار ايران در فينال و براي کسب مدال طلا با حريفاني از چين مبارزه خواهند کرد.
فينال هاي اوزان مختلف از ساعت 10 صبح فردا (پنجشنبه) به وقت محلي آغاز به کار مي کند.
**نتايج امروز ووشوکاران ايران:
*در وزن منهاي 52 کيلوگرم «الهه منصوريان» که پيش از اين برابر «دوي سناتوهي» نايب قهرمان جهان از هند و «تي تو تاي» از ويتنام دارنده مدال برنز جهان به برتري دست يافته بود در نيمه نهايي با «ديوين والي» قهرمان وزن منهاي 48 کيلوگرم جهان از فيليپين مبارزه کرد.
ووشوکار شايسته کشورمان در حالي که راند نخست را با اختلاف امتياز اندک واگذار کرد، در راند دوم با اقتدار به پيروزي رسيد. وي در راند سوم نيز با ضربات مختلف از حريف امتيازات فراواني گرفت و جواز صعود به فينال را از آن خود کرد.
با اين اوصاف منصوريان که دو مدال طلاي جهان و دو نقره و برنز بازي هاي آسيايي را در کارنامه دارد، براي کسب مدال طلا به مصاف «لي يو» از چين مي رود.
*در وزن منهاي 60 کيلوگرم «شهربانو منصوريان» که پس از استراحت در دور نخست برابر «تي تاي هانگ» از ويتنام در همان راند نخست به برتري دست يافته بود در نيمه نهايي با «سوچايا بوالونگا» از تايلند روبرو شد.
وي از همان ابتدا با حملات متعدد و کسب امتيازات متوالي در حالي که تنها 44 ثانيه از مبارزه گذشته بود با ضربه فني (اختلاف امتياز بالا) به برتري دست يافت تا دست در دست خواهرش به فينال بازي هاي برسد.
شهربانو براي کسب مدال طلا، صبح فردا با «کاي ينگ يانگ» از چين مبارزه خواهد کرد.
*در وزن منهاي 60 کيلوگرم مردان «عرفان آهنگريان» که پيش از اين نمايندگان تايلند، يمن و کره جنوبي را از پيش روي برداشته بود به مصاف «سوريا پارتاپ» از هند رفت و با قدرت تمام در 2 راند متوالي، حريف را اسير تکنيک هاي متنوع خود کرد تا خود را در فينال ببيند. عرفان، براي کسب مدال طلا با «وانگ ژوئه تائو» از چين رقابت مي کند.
*در وزن منهاي 65 کيلوگرم «فرود ظفري» که پيش از اين مقابل «يودي چايادي» از اندونزي و «هوانگ وان کائو» از ويتنام به پيروزي مقتدرانه رسيده بود برابر «گراول نارندر» از هند ايستاد.
ظفري در حالي که حريف سخت کوش و قدرتمندي را پيش روي خود مي ديد با استفاده از ضربات پا توانست امتيازات را به سود خود رقم بزند و اين مبارزه را با برتري به پايان برساند. وي براي کسب مدال طلا با «لي منگ فان» از چين رقابت مي کند.
*در وزن منهاي 70 کيلوگرم، «محسن محمدسيفي» دارنده چهار مدال جهان و دو طلاي بازي هاي آسيايي که پيش از اين حريفاني از قزاقستان و لائوس را مغلوب کرده بود به مصاف «هام گوان سيک» از کره جنوبي رفت و با ارائه مبارزه اي حساب شده در 2 راند پياپي به پيروزي رسيد و راهي فينال شد.
پسر طلايي ووشوي ايران، فردا (پنجشنبه) براي رسيدن به مدال طلا با «شي ژان وي» چيني روي سکو مي رود.