شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1397/06/21
تنباکوساز:270 نفر در آزمون گزينش استعدادهاي برتر ووشوي کشور حضور يافتند
رئيس کميته استعداديابي فدراسيون ووشو با بيان اينکه 270 نفر در آخرين آزمون گزينش استعدادهاي برتر ووشوي ايران در سال جاري حضور يافتند، گفت: هدف از برگزاري اين دوره، شناخت و معرفي نخبگان ووشو است تا بتوانند آينده اين رشته را تامين کنند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ دکتر«علي تنباکوساز» ادامه داد: از مجموع 6 هزار ووشوکاري که در سراسر کشور با نظرات مربيان استعدادياب شناسايي شدند، 270 نفر به فدراسيون دعوت شدند تا با نظر مربيان تيم ملي و قهرمانان اين رشته گزينش شوند.

وي با بيان اينکه دوره فوق در دو بخش تالو و سانداي دختران و پسران بوده است، گفت: در بخش دختران و با نظرات «مريم هاشمي» و «محبوبه کريمي» اين دوره طي روزهاي يکشنبه الي سه شنبه هفته جاري برگزار شد.

تنباکوساز گفت: در بخش پسران نيز کار از امروز (چهارشنبه) با نظرات «امير اوجاقي» و «فرشاد عربي» آغاز و تا جمعه ادامه مي يابد.

وي با اشاره به اينکه ووشوکاران رده سني 9 الي 14 سال در دوره فوق حضور دارند، توضيح داد: افراد منتخب از طريق سايت فدراسيون معرفي مي شوند.

رئيس کميته استعداديابي فدراسيون ووشو با بيان اينکه دوره هاي گزينش نخبگان اين رشته از سال گذشته آغاز شده است، ادامه داد: سال گذشته 75 درصد ووشوکاراني که در مسابقات نوجوانان کشور به مدال رسيده اند از همين افرادي بودند که در دوره هاي استعداديابي، شناسايي شدند.

وي گفت: استراتژي فدراسيون ووشو اين است تا افراد نخبه را متمايز کند و اين افراد به استان هاي مختلف معرفي شوند تا در نهايت تحت نظارت قرار گرفته و به انتخابي تيم هاي رده هاي سني ملي برسند.