شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1398/01/14
در گفت وگو با ايرنا؛ علي نژاد: 97؛ بهترين سال تاريخ ووشوي ايران بود
رئيس فدراسيون ووشو با بيان اينکه بهترين سال تاريخ ووشوي ايران سال 1397 بود، گفت: موفقيت هاي متعدد با اتحاد، همدلي و تلاش مضاعف به دست آمد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ «مهدي علي نژاد» در خصوص عمکلرد ووشوي ايران در سال 97، اظهار داشت: بهترين سال تاريخ ووشوي ايران، سال 97 بود و ما به تمام اهدافي که داشتيم، دست يافتيم و حتي موفقيت هايي فراتر از تصور شکل گرفت.
وي افزود: قهرماني ايران در مجموع دو بخش ساندا و تالو در مسابقات جهاني رده هاي سني پايه در برزيل براي نخستين بار اتفاق افتاد.
عضو هيات رئيسه فدراسيون جهاني ووشو اظهار داشت: در جام جهاني ساندا که با حضور برترين هاي جهان برگزار مي شود، تيم ايران با هفت مدال طلا و يک نقره براي نخستين بار قهرمان جهان شد که رئيس فدراسيون جهاني نيز به اين موفقيت اشاره اي خاص داشت.
علي نژاد در مورد کسب 2 مدال طلا و 4 نقره در بازي هاي آسيايي 2018، توضيح داد: نتايج فوق العاده خوبي در جاکارتا به دست آمد و ووشو دومين تيم موفق کاروان ايران از لحاظ مدال آوري در اين بازي ها لقب گرفت.
وي افزود: برگزاري 2 رويداد بين المللي در ايران و اقدامات مختلف ديگر، امسال را به بهترين سال ووشوي ايران تبديل کرد.
اين مدير ورزشي ادامه داد: براي سومين بار در جريان بازي هاي آسيايي جاکارتا به عنوان نايب رئيس آسيا انتخاب شدم وعلاوه بر آن «اميرعباس لشگري» رئيس کميته پزشکي، «مهرداد شيرازي» نايب رئيس کميته فني و «امير صديقي» نايب رئيس کميته توسعه و بازاريابي آسيا شدند.
علي نژاد در مورد برگزاري ليگ هاي ووشوي در رده هاي مختلف، تصريح کرد: امسال ليگ هاي رقابتي و جذابي را شاهد بوديم که تا آخرين ديدارها چيزي مشخص نبود. تيم هاي پاس ناجا و سپاهان به ترتيب در بخش مردان و زنان، قهرماني را از رقباي ديرينه خود که سال ها قهرمان بودند، گرفتند. مسابقات کشوري و المپياد استعداهاي برتر نيز با نظم و کيفيت فني ايده آلي انجام پذيرفت.
وي در خصوص انتخاب مجددش به عنوان رئيس اين فدراسيون در اسفندماه، گفت: اين افتخار را داشتم که براي چهارمين بار متوالي، صد در صد آراي موجود را کسب کنم و اين رکورد در ورزش ايران است. اين مساله نشان از اتحاد و همدلي و رضايت مندي خانواده ووشو از عملکرد سال هاي گذشته دارد.
رئيس فدراسيون ووشو در خصوص دشواري تکرار چنين موفقيت هايي تصريح کرد: در مجمع انتخاباتي اشاره کردم که چندان تمايلي به ادامه کار در فدراسيون نداشتم، اما با توجه به اصرار اعضاي مجمع و شرايط سختي که کشور دارد، شايد به صلاح نبود در اين مقطع کنار بروم و بايد تلاش شود تا موفقيت ها را حفظ کنيم.
*منبع: خبرگزاري ايرنا