شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1398/01/19
در گفت وگوبا تسنيم؛ اوجاقي: ووشو براي تکرار موفقيت‌ها تدارکات خوب مي‌خواهد
سرمربي تيم ملي ووشو، گفت: ووشوي ايران پتانسيل و شخصيت قهرماني را دارد، اما اين شخصيت و کاراکتر قهرماني نيازمند تدارکات خوب است.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ «حسين اوجاقي» در خصوص برنامه تيم‌هاي ملي ووشو جوانان و بزرگسالان، اظهار داشت: اردوي تيم جوانان براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا در برونئي از اواخر ارديبهشت ماه و اردوي تيم ملي بزرگسالان براي حضور در مسابقات جهاني چين از اواسط تيرماه برگزار خواهد شد. براي حضور در اردو نيز ورزشکاراني که در مسابقات قهرماني کشور جوانان در اصفهان و بزرگسالان در اردبيل موفق به کسب مدال شدند و روي سکو قرار گرفتند به تيم ملي دعوت خواهند شد.

وي تاکيد کرد: در کنار اين نفرات ورزشکاراني که در سال گذشته در مسابقات جهاني و آسيايي موفق به کسب مدال شدند نيز به اردو دعوت خواهند شد. با شروع اردوها نيز اين نفرات در هر وزن با يکديگر مبارزه خواهند کرد تا در نهايت 2 ووشوکار در هر وزن در اردو باقي بماند. اين دو نفر نيز در سه ديدار به مصاف هم خواهند رفت و هر بازيکني به دو پيروزي دست پيدا کند حضور خود را در ترکيب اصلي تيم ملي قطعي خواهد کرد.

سرمربي تيم ملي ووشو در پاسخ به اين سوال که تيم‌هاي جوانان و بزرگسالان براي حضور در مسابقات آسيايي و جهاني اردوي مشترک يا ديدار تدارکاتي خواهند داشت، گفت: همه چيز بستگي به وضعيت مالي و بودجه فدراسيون دارد که متاسفانه در حال حاضر شرايط مالي ورزش چندان مناسب نيست. واقعيت اين است که حضور در مسابقات بين‌المللي و اردوهاي مشترک خيلي تاثيرگذار است.

اوجاقي خاطرنشان کرد: اگر تيم ملي ووشو در بازي‌هاي آسيايي  2018 اندونزي نتايج خوبي را کسب کرد، به اين دليل بود که ما قبل از مسابقات در دو رويداد تدارکاتي بين‌المللي حضور داشتيم. تيم ما ابتدا در مسابقات بين‌المللي جام پارس در گرگان حضور پيدا کرد و بعد از آن نيز يک ماه تمرينات مشترک با تيم اندونزي در تهران داشت که در موفقيت‌هاي تيم ملي بسيار تاثيرگذار بود. تکرار اين شرايط نيازمند پول و شرايط مالي مناسب است. اگر شرايط مانند سال گذشته باشد و ما بتوانيم ديدارهاي تدارکاتي و اردوي مشترک با تيم‌هاي خوب داشته باشيم، قطعا در روند موفقيت‌ها تاثيرگذار خواهد بود.

وي در خصوص تکرار دستاوردهاي گذشته تيم ملي ووشو در مسابقات جهاني آينده تصريح کرد: ورزشکاران و تيم ما پتانسيل و شخصيت قهرماني و روي سکو رفتن را دارد، اما اين شخصيت و کاراکتر قهرماني نيازمند تمرين و تدارک خوب است. مطمئن باشيد حضور در يک مسابقه بين‌المللي تدارکاتي برابر با 2 ماه تمرين است. همين موضوع باعث خواهد شد نتايج ما در مسابقات جهاني به شرايط بستگي داشته باشد و اميدوارم وزارت ورزش و کميته المپيک حمايت کنند تا تيم ووشو همانند گذشته براي ورزش کشور افتخارآفرين باشد.

**منبع: خبرگزاري تسنيم