شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1398/02/08
رئيس کميته المپيک کرواسي: ووشوي ايران، چين را کنار زده است
رئيس کميته ملي المپيک کرواسي با حضور در آکادمي ووشو، گفت: ووشوي ايران با کسب موفقيت هاي متوالي در سال هاي اخير، چيني ها را کنار زده است.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ «زلاتکو ماتيشا» رئيس کميته ملي المپيک کرواسي و هيات همراه، عصر امروز (يکشنبه) در آکادمي ووشو حضور يافتند.
در ابتداي ماتيشا و ديگران از تمرينات تالوکاران کشورمان بازديد و عملکرد آنان را تحسين کردند.
سپس نشست صميمانه اي بين حاضرين برگزار و تفاهمنامه همکاري بين فدراسيون ووشوي ايران و کميته ملي المپيک کرواسي به امضاي دکتر «مهدي علي نژاد» و «زلاتکو ماتيشا» رسيد.
علي نژاد در اين نشست توضيحاتي در خصوص روند ساخت آکادمي ووشو ارائه کرد و گفت: فدراسيون ووشوي ايران از 15 سال قبل فعاليت خود را آغاز کرد و در 12 سال اخير، رياست آن برعهده من بوده است.
وي ادامه ادامه داد: در اين سال ها به مقام قهرماني رقابت هاي جهاني بزرگسالان و جوانان رسيديم و در بازي هاي آسيايي نيز براي کاروان ورزشي ايران افتخار آفرين بوده ايم.همچنين کرسي هاي متعددي در آسيا و جهان در اختيار داريم.
رئيس فدراسيون ووشوي ايران سپس به موفقيت بانوان ووشوي ايران در عرصه هاي مختلف اشاره کرد و گفت: بانوان ووشوکار ايران با حجاب اسلامي در ميادين بين المللي به مدال هاي متعددي رسيده اند و هم پاي تيم آقايان، افتخار آفريني کرده اند.
عضو هيات رئيسه فدراسيون جهاني ووشو سپس توضيحاتي در خصوص بخش هاي مختلف اين رشته (تالو و ساندا) ارائه کرد که مورد توجه حاضرين قرار گرفت.
در ادامه؛ رئيس کميته ملي المپيک کرواسي، گفت: ابتدا بايد بگويم که به طور يقين چيني ها به عنوان صاحبان اين رشته در سطح جهان از موفقيت هاي متعدد ايران ناراحت هستند.


ماتشيا گفت: بايد از رئيس فدراسيون ايران به خاطر کمک هايي که در اين چند روز به ما داشت قدرداني کنم. ايشان به خوبي ما را از شرايط ووشوي جهان و ايران آگاه کرد.
وي گفت: پيش از اين گمان مي کردم که ووشو تنها رشته اي فيزيکي است، اما امروز با تماشاي تلاش تالوکاران به خوبي دريافتم که تمرکز نيز نقش مهمي در اين رشته دارد.
رئيس کميته ملي المپيک کرواسي گفت: پيش از سفر به ايران، ملاقاتي با رئيس فدراسيون ووشوي کرواسي داشتم که او به من اعلام کرد که علي نژاد در سال هاي اخير کمک زيادي به ووشوي کرواسي داشته است. در راستاي اين کمک و همکاري ها به زودي يکي از ووشوکاران ما همراه با مربي خود به ايران سفر مي کند تا براي حضور در رقابت هاي جهاني آماده شود.
وي تصريح کرد: ما نيز بايد تلاش کنيم تا امکاناتي چون آکادمي ووشوي ايران داشته باشيم و مسير پيشرفت را طي کنيم.
ماتشيا در ادامه از علي نژاد خواست تا يک مربي کاربلد ووشوي ايران را براي آموزش مربيان و ووشوکاران اين کشور به کرواسي اعزام کند.
همچنين «پيمان فخري» رئيس مرکز نظارت بر تيم هاي ملي کميته ملي المپيک ايران نيز با تمجيد از مديريت مهدي علي نژاد، توضيح داد: اين آکادمي و موفقيت هاي ووشوي ايران در سال هاي اخير با بهره بري از مديريت توانمند رئيس فدراسيون ايران به دست آمده است.
در پايان اين نشست صميمانه، هدايا و يادبودهايي بين طرفين ردو بدل شد.