شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1398/04/23
مجمع عمومي فدراسيون؛ تمجيد مسئولان ورزش کشور از عملکرد ووشو
مسئولان ورزش کشور در مجمع عمومي ساليانه فدراسيون ووشو از عملکرد اين رشته تمجيد کردند و ووشو را از موفق‌ترين رشته هاي ورزشي کشور دانستند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ مجمع عمومي فدراسيون ووشو، امروز (يکشنبه) در هتل هما تهران و با حضور خانم «مهين فرهادي‌زاد» معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، «کيکاووس سعيدي» سرپرست دبيرکلي کميته ملي المپيک، دکتر «مهدي علي نژاد» رئيس فدراسيون ووشو، «محمود متدين» دبير، خانم «زهرا ناطقي» نايب رئيس بانوان فدراسيون و همچنين اعضاي مجمع برگزار شد.

در اين مجمع، گزارش حسابرسي، خزانه دار، بازرس و گزارش عملکرد فدراسيون در سال 97 ارائه و مورد تصويب قرار گرفت.

همچنين از استان‌هاي اصفهان، مازندران و خوزستان به عنوان استان‌هاي برتر سال 97 ووشو، تجليل شد.

رئيس فدراسيون ووشو در اين مجمع با بيان اينکه سال 97 موفق‌ترين سال تاريخ اين فدراسيون بود، گفت: در تمامي رده‌هاي سني قهرمان جهان شديم که در ورزش کشور يک اتفاق کم نظير است. قهرماني در جام جهاني و قهرماني در مسابقات رده‌هاي سني جهان در برزيل از توفيقات ما بود. همچنين در بازي‌هاي آسيايي که رويداد بزرگي است با کسب 2 طلا و 4 نقره بعد از کشتي، دومين تيم موفق کاروان ايران بوديم.

وي ادامه داد: در بخش آموزش دوره‌هاي متعدد آزمون دان، مربيگري و داوري برگزار شد که اين مهم با مشارکت هيات‌هاي استاني بود.

علي نژاد تصريح کرد: انتخابات فدراسيون آسيا نيز برگزار و براي چهار سال ديگر به عنوان نايب رئيس انتخاب شدم. مهرداد شيرازي نيز نايب رئيس کميته فني شد و اکنون در تمامي کميته‌هاي تاثيرگذار فدراسيون آسيا داراي نماينده‌اي تاثيرگذار هستيم.

وي با اشاره به اينکه فدراسيون ووشو با معضل دوپينگ با جديت برخورد مي کند، توضيح داد: در سال 97 تعداد 59 تست از اردونشينان تيم هاي ملي گرفته شد که همگي منفي بود.همچنين مسابقات سبکي، کشوري و ليگ هاي رده هاي سني نيز با نظم مناسب و سطح فني خوب برگزار شد.

رئيس فدراسيون ووشو افزود: اکنون در سال 98 هستيم و تلاش و اقدامات ما براي ادامه يافتن موفقيت‌هاست. ضمن قدرداني از حمايت‌هاي وزارت ورزش و کميته ملي المپيک، توقع ما از ارگان هاي اصلي ورزش کشور اين است تا نگاه تاثيرگذاري در شرايط فعلي ارزشي کشور به فدراسيون ووشو داشته باشند.مي‌دانم وزارت و کميته ارزيابي مثبتي از ما دارند، اما رشته‌هاي موفق مي بايست با نگاه ويژه‌تري ديده شوند.

وي ادامه داد: چنانچه نگاه‌ها ويژه‌تر نشود، تدام موفقيت‌ها مشکل مي شود، چراکه هزينه ها چندبرابر شده است.تعامل حال حاضر ما با وزارت و کميته در بهترين سطح خود است و شخص وزير و رئيس کميته ملي المپيک، عنايت ويژه‌اي به ووشو دارند.

علي‌نژاد با قدرداني از رئيس کميته ملي المپيک، ادامه داد: براي اولين بار است که 50 درصد بودجه فدراسيون‌هاي ورزشي در اوايل سال پرداخت شد.

وي در مورد برگزاري اردوهاي تيم هاي ملي در استان‌هاي مختلف گفت: علاوه بر تهران اردوهاي تيم هاي ملي را در اصفهان، هرمزگان، قم، چهارمحال و بختياري و سمنان برپا کرده ايم که بايد از ادارات کل و هيات هاي استاني آنان تشکر کنم.

رئيس فدراسيون ووشو در ادامه به خانم فرهادي‌زاد به مناسبت انتخاب به عنوان معاون امور بانوان وزارت ورزش تبريک گفت و ادامه داد: همچنين بايد از دکتر داورزني و اسبقيان که در معاونت قهرماني وزارتخانه، هميشه همراه فدراسيون ووشو بوده اند نيز قدرداني کنم.

**فرهادي‌زاد: ووشو جايگاه ويژه‌اي بين جوانان دارد

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به پيشرفت چشمگير ووشوي ايران در سال هاي اخير، گفت: همت و تلاش اهالي اين رشته سبب شد تا ووشو اکنون در بين مردم و به خصوص جوانان داراي جايگاه ويژه‌اي باشد.خوشحالم که اين رشته توانسته جامعه جوان را به سوي سلامت سوق دهد.

وي افزود:‌ برخي رشته‌هاي ورزش در ايران سرآمد هستند و ووشو نيز از راس که مديريت محسوب مي شود تا ورزشکاران از لحاظ فرهنگي و اخلاقي يک الگو است و اصول را رعايت مي‌کنند.قطعا اهميت مديريت مناسب سبب رشد ووشوي ايران در سال هاي اخير شده است.

فرهادي‌زاد، ادامه داد: خوشبختانه ووشو در بخش بانوان نيز سرآمد و موفق است.

**سعيدي:ووشو از اميدهاي اصلي ورزش ايران است

سرپرست دبيرکلي کميته ملي المپيک با بيان اينکه ووشو از پرمدال‌ترين رشته هاي ورزشي کشور است، گفت: همواره روي موفقيت‌هاي اين رشته در بازي‌هاي آسيايي، حساب ويژه‌اي مي شود و ووشو از اميدهاي اصلي ورزش ايران است.

وي گفت: اميدوارم با تلاش مسئولان جهاني اين رشته، شرايط براي المپيکي شدن ووشو فراهم شود. در صورت رخ دادن اين مهم، ووشو قطعا در المپيک نيز از بهترين‌هاي ورزش ايران خواهد بود.

سعيدي با بيان توانايي‌هاي رئيس فدراسيون ووشو، ادامه داد: علي‌نژاد در کميسيون بين الملل کميته ملي المپيک نيز خدمات ويژه‌اي براي ورزش ايران داشته است.

وي گفت: انسجام خوب حاکم بر مجمع اين فدراسيون نشان از توان مديريتي ووشو دارد.

سعيدي در مورد شرايط بودجه‌اي فدراسيون‌ها گفت: رئيس کميته ملي المپيک در تلاش است تا در پايان 6 ماه نخست سال، پرداختي فدراسيون‌ها را به 90 درصد برساند.مي‌دانيم ووشو رشته‌اي پرتلاش و موفق است، اما بايد سهم کميته را بالاتر ببريم تا بتوانيم به فدراسيون موفقي چون ووشو نيز نگاه ويژه‌تري داشته باشيم. با اين حال بايد بگويم که کميته ملي المپيک همواره به اين رشته موفق نگاه متفاوتي دارد و روي موفقيت‌هاي آن حساب باز مي کند.