شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1398/05/30
قهرماني جوانان آسيا؛ درخشش ووشوکاران ايران در روز سوم
ووشوکاران ايران در روز سوم رقابت‌هاي قهرماني جوانان آسيا با عملکردي درخشان به 2 مدال طلا و 3 نقره دست يافتند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ دهمين دوره رقابت هاي ووشوي قهرماني جوانان آسيا از روز دوشنبه با حضور 400 ووشوکار از 20 کشور در برونئي آغاز شده و تا جمعه ادامه خواهد داشت.

تيم ايران در 2 بخش ساندا و تالوي پسران و دختران در اين رويداد شرکت کرده است.

امروز (چهارشنبه) در سومين روز اين مسابقات، تيم ايران به 2 مدال طلا (شاهين بني‌طالبي و حسن لطفي) و 3 نقره (نازنين بازدار، ستايش تک‌فلاح و علي شکروي) دست يافت.

با اين اوصاف تعداد مدال‌هاي تيم ايران تا پايان روز سوم به 4 طلا، 3 نقره و 5 برنز رسيد.

نتايج نمايندگان ايران در روز چهارشنبه:

*تالوي پسران/

«شاهين بني طالبي» در فرم «نن گوئن» رده سني 12 تا 15 سال، بالاتر از تمام رقبيان ايستاد و مدال طلا را از آن خود کرد.

بني طالبي با امتياز 9.32 به مدال طلا رسيد، نماينده مالزي با 9.31 دوم شد و تالوکار اندونزي با 9.30 در جايگاه سوم ايستاد. تالوکار نوجوان کشورمان در روزهاي گذشته به 2 مدال برنز نيز رسيده بود.

«علي شکروي» در فرم نن‌دائو جوانان با امتياز 9.47 به مدال نقره رسيد.

نماينده چين در اين فرم با امتياز 9.61 به مدال طلا رسيد. تالوکار هنگ کنگي نيز هم امتياز با شکروي به مدال نقره مشترک رسيد.

«محمدعلي مجيري» ديگر نماينده ايران در اين فرم با امتياز 9.45 در جايگاه پنجم قرار گرفت.

 

*سانداي پسران/

«آرين افراز» در نيمه نهايي وزن 52 کيلوگرم نوجوانان برابر «نينگ هوجام» از هند در 2 راند متوالي به پيروزي رسيد و فيناليست شد.وي براي کسب مدال طلا با «کاچ کين» از ويتنام مصاف خواهد داد. افراز پيش از اين نماينده هنگ کنگ را برده بود.

«قرني ابراهيمي» در نيمه نهايي وزن 70 کيلوگرم سانداي جوانان، «علي عبوزياد» از اردن را در 2 راند شکست داد و فيناليست شد. وي براي کسب مدال طلا با «ايکهام گاپاروف» از قزاقستان مصاف مي‌دهد.

«سيدمهدي رضوي» در يک چهارم نهايي وزن 65 کيلوگرم جوانان، «چنگ هوان وو» از چين تايپه را با اقتدار شکست داد و به نيمه نهايي رسيد. وي در نيمه نهايي با نماينده چين مصاف مي‌دهد.

«حسن لطفي» در وزن 80 کيلوگرم جوانان، برابر «ريشابا» از هند به پيروزي رسيد و چهارمين مدال طلاي تيم ايران را ثبت کرد. وي پيش از اين برابر حريف قدرتمندي از چين به پيروزي رسيده بود.

 

*تالوي دختران/

«نازنين بازدار» در فرم «نن گوئن» رده سني 12 تا 15 سال با امتياز 9.31 به مدال ارزشمند نقره دست يافت. در اين بخش نماينده چين تايپه با امتياز 9.33، مدال طلا را از آن خود کرد.

«ستايش تک‌فلاح» در فرم گوئن شو رده سني 9 الي 12 سال با امتياز 9.09 به مدال نقره دست يافت. نماينده ماکائو در رقابت نزديک با تک فلاح و امتياز 9.10 به مدال طلا رسيد و مالزي با 9.05 سوم شد.

دختران سانداکار ايران، امروز مسابقه‌اي نداشتند.

**اسامي مدال آوران تيم ايران تا پايان روز سوم:

طلا: سهيل موسوي، يونس شهرکي، شاهين بني طالبي، حسن لطفي

نقره: نازنين بازدار، ستايش تک‌فلاح و علي شکروي

برنز: شاهين بني طالبي (2 مدال)، تيم دوئلين دختران (متشکل از فاطمه جزيني و منيره پناهي)، نازنين بازدار و منيره پناهي