شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1398/05/31
قهرماني جوانان آسيا؛ 6 مدال رنگارنگ ووشوکاران ايران در روز چهارم
ووشوکاران ايران در چهارمين روز رقابت‌هاي جوانان آسيا به 6 مدال رنگارنگ شامل يک طلا، يک نقره و چهار برنز دست يافتند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ دهمين دوره رقابت‌هاي ووشوي قهرماني جوانان آسيا از روز دوشنبه با حضور 400 ووشوکار از 20 کشور در برونئي آغاز شده و تا جمعه ادامه خواهد داشت.

تيم ايران در 2 بخش ساندا و تالوي پسران و دختران در اين رويداد شرکت کرده است.

در پيکارهاي امروز (پنجشنبه)، «قرني ابراهيمي» به مدال طلا رسيد، «مهراسا عبدالهي» نقره گرفت و «آيدا حيدري»، «ياسمن باقرزاده»، «علي ظفري» و «سيدمهدي رضوي» به مدال برنز رسيدند.

**نتايج نمايندگان ايران بدين شرح است:

سانداي پسران/

«علي ظفري» در مرحله نيمه نهايي وزن 52 کيلوگرم پسران برابر «ژيان پنگ» از چين شکست خورد و به مدال برنز رسيد. وي پيش از اين نمايندگان ماکائو و قرقيزستان را شکست داده بود.

«مهدي اکبري» در نيمه نهايي وزن 56 کيلوگرم پسران برابر «ويناي» از هند در 3 راند به برتري رسيد و فيناليست شد تا براي کسب مدال طلا به مصاف «انزو وابيو» از اندونزي برود. اکبري پيش از اين، «سون جائه مين» از کره جنوبي دارنده مدال طلاي جوانان جهان در سال 2018 را شکست داده بود.

«سيدمهدي رضوي» در نيمه نهايي وزن 65 کيلوگرم مقابل «ون فان لي» چيني از رسيدن به برتري بازماند و برنز گرفت. وي پيش از اين، «چنگ هوان وو» از چين تايپه را با اقتدار شکست داده بود.

«قرني ابراهيمي» در فينال وزن 70 کيلوگرم سانداي پسران برابر «گاپاروف» از قزاقستان در 2 راند متوالي به برتري دست يافت و به مدال طلا دست يافت.

سانداي دختران/

«مهراسا عبدالهي» در فينال وزن 56 کيلوگرم دختران  با «ژيائو ژانگ» از چين مبارزه کرد و در رقابتي که 3 راند به طول انجاميد با وجود تلاش فراوان با ناداوري مشهود مواجه شد و از رسيدن به برتري بازماند و نقره گرفت.

در وزن 52 کيلوگرم، «آيدا حيدري» در نيمه نهايي مقابل «شي جي چو» از چين و در وزن 60 کيلوگرم، «ياسمن باقرزاده» در نيمه نهايي برابر «گائون يان» از چين قرار گرفتند که مبارزات آنان نيز 3 راند به طول انجاميد و بازهم ناداوري موجب شد تا دختران ايران به پيروزي نرسند. با اين اوصاف، حيدري و باقرزاده به مدال برنز رسيدند.

ناداوري به گونه‌اي بود که علاوه بر اعتراض مسئولان تيم ايران، با واکنش تماشاگران و ساير تيم‌ها نيز همراه بود.

تاکنون تيم ووشوي جوانان ايران در اين مسابقات به 5 طلا، 4 نقره و 9 برنز رسيده است.

**اسامي مدال آوران ايران تا پايان روز چهارم:

طلا: سهيل موسوي، يونس شهرکي، شاهين بني طالبي، حسن لطفي و قرني ابراهيمي

نقره: نازنين بازدار، ستايش تک‌فلاح، علي شکروي و مهراسا عبدالهي

برنز: شاهين بني طالبي (? مدال)، تيم دوئلين دختران (متشکل از فاطمه جزيني و منيره پناهي)، نازنين بازدار، منيره پناهي، علي ظفري، سيدمهدي رضوي، آيدا حيدري و ياسمن باقرازده