شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1398/07/02
بازديد اعضاي تيم ملي ووشو بانوان از موزه ملي قرآن کريم
اعضاي تيم ملي ووشوي بانوان ايران به‌همراه نايب رئيس بانوان فدراسيون از موزه ملي قرآن کريم بازديد کردند.

به گزارش فدراسيون ووشو از روابط عمومي موزه ملي قرآن کريم؛ «زهرا ناطقي» نايب رئيس بانوان فدراسيون ووشو به‌همراه کادر فني و بازيکنان تيم ووشوي بانوان ايران در موزه ملي قرآن کريم حضور يافتند.

در اين ديدار حجت الاسلام «امير لهراسبي» مدير موزه ملي قرآن کريم ضمن تشريح ظرفيت هاي اين موزه، خواهان اهتمام بيشتر حوزه ورزش کشورمان به رفتار و اخلاق قرآني شد.

وي با تاکيد بر اينکه جامعه ورزش کشور يکي از ارکان تاثيرگذار اجتماعي و فرهنگي و الگوگذاري در کشور به شمار مي رود، افزود: موزه ملي قرآن کريم با تمام توان در حال ترسيم خط سير رفتار و اخلاق قرآني است.

لهراسبي در ادامه براي مجموعه ورزش بانوان بخصوص حوزه ووشو در رقابت‌هاي پيش روي جهاني آرزوي موفقيت کرد.

نايب رئيس فدراسيون ووشو نيز هدف از بازديد از موزه ملي قرآن کريم را ترويج فرهنگ و معارف قرآني و حفظ روحيه ايثار و جوانمردي، عزت و ميراث ديني ورزشکاران بيان کرد.

زهرا ناطقي گفت: تمام افتخارات و توسعه بخش ووشوي بانوان مرهون زحمات رييس فدراسيون ووشو مي‌باشد که از اين رهگذر توانستيم هويت، جايگاه و شخصيت ورزشي مناسب ايران را در ميان کشورهاي ديگر تثبيت نماييم. طوري‌که اکنون فدراسيون ووشو يکي از موفق‌ترين حوزه‌هاي ورزشي در جايگاه ملي است.

الهه منصوريان نيز ضمن تشکر از مديريت مجموعه موزه ملي قرآن کريم جهت فراهم نمودن مقدمات بازديد بانوان ووشوکار گفت: ورزشکاران نياز دارند که در طول سال با حضور در مراکزي چون موزه ملي قرآن کريم فضاي معنوي و اخلاقي را بر فضاهاي ورزشي حاکم نموده و منش جوانمردي و پهلوانانه را به تاسي از سيره ائمه اطهار (ع) و بزرگانمان، سرمشق و الگوي خود قرار دهند.

اعضاي تيم بانوان ايران در اين بازديد از ظرفيت هاي آثار قرآني شگفت زده شده و ابراز داشتند: اين مجموعه يکي از بي نظيرترين مجموعه هاي قرآني است که فضاي بسيار معنوي آرام بخشي دارد و باعث مباهات ماست که توانستيم با توجه به نزديکي مسابقات قهرماني جهان در 24 مهرماه سال 98 از اين مجموعه بازديد کنيم.

حجت الاسلام امير لهراسبي نيز ضمن معرفي آثار برجسته و فاخر موزه ملي قرآن کريم گفت: حجاب بانوان ايراني در مسابقات ورزشي جهان معرف شخصيت، مکتب و هدف بانوان ورزشکار ايراني است.

لهراسبي ادامه داد: شما ورزشکاران از ارزش والايي برخوردار هستيد و بايد ارزش هاي فرهنگي و ملي کشورمان را در ميادين جهاني با مفهوم واقعي ديني و با عناوين عزت، محبت، غيرت و جوانمردي انتقال دهيد. چراکه تمامي اين خصوصيات نماد تفکر اسلامي است.

لهراسبي گفت: عشق به ورزش و ايمان قلبي شما به وطن، خصوصيت بارز شما ورزشکاران است که توصيه مي کنم حب به  دين و وطن را با هيچ چيز ديگر معاوضه نکنيد و همچنان که پرچم ايران هميشه در تمام عرصه هاي فرهنگي، ورزشي بالاست. اميدوارم  که به همت شما و ساير ورزشکاران و قهرمانان بعد از اين هم شاهد کسب موفقيت بيشتر ورزشي در ميادين بين المللي باشيم.