شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1398/09/04
لشگري: ورزش پاک از اهداف فدراسيون جهاني ووشو است
رييس کميته پزشکي فدراسيون جهاني ووشو با بيان اينکه ورزش پاک از اهداف اصلي فدراسيون جهاني اين رشته است، گفت: در اين راستا برنامه‌هاي مختلفي براي رسيدن به اهدافمان داريم.

«اميرعباس لشگري» که به تازگي به عنوان رييس کميته پزشکي فدراسيون جهاني انتخاب شده است در گفت‌وگو با ايرنا، اظهار داشت: در جريان مسابقات جهاني شانگهاي، کنگره فدراسيون جهاني برگزار و رييس تغيير کرد. سپس اعضاي هيات رييسه مشخص و کميته‌هاي مختلف مورد بازنگري قرار گرفتند.

وي افزود: ‌با توجه به سوابق کاري‌ام در کميته پزشکي جهاني و حمايت‌هاي «مهدي علي‌نژاد» رييس فدراسيون ايران و عضو هيات رييسه جهاني به عنوان رييس کميته انتخاب شدم. بايد از حمايت‌هاي او تشکر کنم که هميشه منافع ملي براي او از اهميت ويژه‌اي برخوردار بوده است.

لشگري ادامه داد: تا جايي که مي‌دانم پيش از اين تنها در رشته کشتي، رياست کميته پزشکي در اختيار نمايندگان ايران بوده و دکتر توکل و سپس دکتر شادگان اين مسئوليت را در اختيار داشته‌اند. اکنون ووشو دومين فدراسيون کشورمان است که رياست کميته پزشکي جهاني را در اختيار دارد.

وي با اشاره به اهميت اين کرسي بين‌المللي، اظهار داشت: اميدوارم بتوانم از جايگاه ورزشکاران کشورم حمايت کنم و بدون ترديد، منافع ملي را در اولويت کارهايم قرار مي‌دهم.

اين مقام مسئول در خصوص آيتم‌هاي کميته پزکشي فدراسيون جهاني ووشو، گفت: سلامت ورزشکاران، درمان مصدوميت‌ها در زمان مسابقات و برگزاري مسابقات پاک و بدون مواد ممنوعه از مهمترين اهداف خواهد بود.

رييس کميته پزشکي فدراسيون جهاني ووشو، افزود: پس از بررسي‌هاي لازم، ثابت شد که ورزش‌هاي رزمي و ووشو برخلاف تصورات از کم آسيب‌ترين رشته‌ها هستند. با تمهيداتي که داريم و آنرا به کميته فني پيشنهاد خواهيم داد در صدد هستيم تا مصدوميت‌ها را به حداقل برسانيم.

وي افزود: در خصوص مصدوميت‌هايي که در مسابقات جهاني رخ مي‌دهد نيز بايد کميته پزشکي در سريع‌ترين زمان، اقدامات اورژانسي را انجام داده و درپي رفع‌ آن باشد و در اين راستا نياز به همکاري با پزشکان متخصص در امر ورزش داريم.

لشگري در خصوص بحث دوپينگ نيز، گفت: با توجه به تلاش فدراسيون جهاني براي حضور اين رشته در بازي‌هاي المپيک بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي کنيم تا ورزش پاک را در ووشو گسترش بدهيم و با ورزشکاراني که از داروهاي نيروزا استفاده مي کنند برخورد لازم صورت بگيرد تا دوپينگ به حداقل برسد.

وي گفت: اين مهم مي تواند با روش‌هاي آموزش و آشنايي ورزشکاران و مربيان با داروهاي ممنوعه و همچنين گرفتن نمونه‌هاي بيشتر در زمان مسابقه و خارج از آن، ميسر شود.

لشگري تصريح کرد: در آخرين جلسه جهاني که داشتيم، مقرر شد در کنار گواهي سلامت که ورزشکاران بايد براي حضور در مسابقات ارائه کنند، ارائه گواهي شرکت در کلاس‌هاي دوپينگ هر فدراسيون ملي نيز الزامي است. آموزش مسير مناسبي است تا ورزشکاران ناخواسته دچار آلودگي مواد نيروزا نشوند.