شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1398/12/25
نگاهي به عملکرد درخشان ووشوي ايران در سال 98
سال 98 در حالي روزها و ساعات پاياني خود را سپري مي‌کند که ووشوي ايران در اين سال، موفق به ثبت عملکردي درخشان شد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ ووشوي ايران چند سالي است که روي نوار موفقيت حرکت مي‌کند و اين نتايج خوب در سال 98 نيز ادامه يافت.

اين رشته در سالي که روبه پايان است، 2 رويداد مهم بين المللي داشت که در آنها به موفقيت‌هاي چشمگيري رسيد. تغييرات مديريتي نيز از ديگر مسائل مهم فدراسيون ووشو بود.


*نايب قهرماني جوانان در آسيا

دهمين دوره رقابت‌هاي جوانان آسيا، با حضور 400 ووشوکار از 20 کشور در برونئي برگزار شد و در پايان تيم جوانان ايران در بخش ساندا با کسب 6 طلا، يک نقره و چهار برنز به عنوان نايب قهرماني رسيد.

چين با 8 طلا، 2 نقره و يک برنز قهرمان شد و ويتنام با 2 طلا، 2 نقره و 4 برنز به عنوان سومي دست يافت.

در مجموع ساندا و تالو، ايران با 7 مدال طلا، 5 نقره و 11 برنز به عنوان سومي آسيا دست يافت.

چين با 20 طلا، 2 نقره و يک برنز اول شد و ماکائو با 7 طلا، 9 نقره و 3 برنز و تنها به دليل نقره‌هاي بيشتر نسبت به ايران در جايگاه دوم قرار گرفت. تمامي مدال‌هاي طلاي ماکائو در تالو به دست آمد.

با اين اوصاف تيم ايران نتايج دوره قبل مسابقات که سال 2017 در کره جنوبي برگزار شد را تکرار کرد. تيم ايران در دوره پيشين نيز در ساندا نايب قهرمان و در مجموع سوم شده بود.

تيم ايران در مسابقات امسال با سرمربيان داخلي و با وجود مشکلات مالي متعدد به اين موفقيت ارزشمند رسيد.

در دوره قبلي، تيم ايران داراي 3 سرمربي چيني در بخش‌هاي مختلف بود و تنها «امير اوجاقي» سرمربي سانداي پسران، داخلي بود.

امسال «فرشاد عربي»، «امير اوجاقي»، «خديجه زينال‌زاده» و «محبوبه کريمي» به عنوان مربيان آينده دار، هدايت تيم جوانان را در بخش‌هاي مختلف برعهده داشتند و تيم ايران را به موفقيت رساندند.

اسامي مدال آوران ايران:

طلا: سهيل موسوي، يونس شهرکي، شاهين بني طالبي، حسن لطفي، قرني ابراهيمي، آرين افراز و مهدي اکبري

نقره: نازنين بازدار، ستايش تک‌فلاح، علي شکروي، مهراسا عبدالهي و هستي صديقي

برنز: شاهين بني طالبي (2 مدال)، تيم دوئلين دختران (متشکل از فاطمه جزيني و منيره پناهي)، نازنين بازدار، منيره پناهي، علي ظفري، سيدمهدي رضوي، آيدا حيدري، ياسمن باقرازده، اميرعلي ميلابي و محمدعلي مجيري*تاريخ‌سازي در شانگهاي

پانزدهمين دوره رقابت‌هاي ووشو قهرماني بزرگسالان جهان با حضور نمايندگان 102 کشور در شهر شانگهاي چين برگزار شد.

در پايان اين رقابت‌ها، تيم ايران در بخش‌ساندا (زنان و مردان) با کسب هشت مدال طلا و ثبت موفقيتي چشمگير براي دومين دوره متوالي به عنوان قهرماني دست يافت و چين که مهد اين رشته محسوب مي‌شود را در خانه‌اش شکست داد.

چين با 6 طلا، يک نقره و يک برنز به عنوان دومي دست يافت و ويتنام با يک طلا، 2 نقره و 2 برنز سوم شد.

دفاع از عنوان قهرماني، کسب هشت مدال طلا از هشت فرصت و از پيش روي برداشتن چين؛ بر ارزش‌هاي قهرماني تيم ايران افزود.

در مجموع 2 بخش ساندا و تالو تيم ملي ووشوي ايران با 9 مدال طلا، دو نقره و يک برنز به عنوان نايب قهرماني رسيد. چين با 14 طلا، يک نقره و يک برنز اول شد و هنگ‌کنگ با پنج طلا، چهار نقره و يک برنز به مقام سومي دست يافت.

اين بهترين نتيجه تاريخ تيم ملي ووشوي ايران از نظر مدال آوري در مجموع 2 بخش زنان و مردان در مسابقات جهاني محسوب مي‌شود.

رسيدن محمدعلي مجيري به مدال طلا در سن 18 سالگي، 2 نشان نقره هانيه رجبي و برنز زهرا کياني نيز نشان از عملکرد موفق تالوکاران ايران دارد.

اسامي مدال آوران ايران:

طلا: محمدعلي مجيري، الهه منصوريان، شهربانو منصوريان، مريم هاشمي، عرفان آهنگريان، محسن محمدسيفي، يوسف صبري، ميلاد عارفي مقام و علي خورشيدي

نقره: هانيه رجبي (2 نقره)

برنز: زهرا کياني

 

*در اختيار داشتن کرسي‌هاي بين‌المللي

در جريان رقابت‌هاي مسابقات جهاني شانگهاي، دکتر «مهدي علي‌نژاد»  با راي قاطع اعضاي کنگره فدراسيون جهاني ووشو براي چهار سال ديگر به عضويت هيات رئيسه اين فدراسيون انتخاب شد.

دکتر «اميرعباس لشگري» نيز به سمت رياست کميته پزشکي فدراسيون جهاني ووشو انتخاب شد.

لشگري که پيش از اين (به مدت هشت سال) به‌عنوان عضو کميته پزشکي فدراسيون جهاني فعاليت مي‌کرد، به رياست اين کميته رسيد. لشگري سال گذشته نيز، رييس کميته پزشکي فدراسيون آسيايي ووشو شده بود.

همچنين، «محمدرضا پورغلامي‌نژاد» بار ديگر به عضويت کميته فني جهان درآمد.

«حسين اوجاقي» در کميته ورزشکاران فدراسيون جهاني ابقاء شد و خانم «زهرا ناطقي» به عنوان يکي از اعضاي کميته زنان فدراسيون جهاني انتخاب گرديد.

 

*علي‌نژاد معاون وزارت ورزش شد

علي‌نژاد که 13 سال حضور موفقيت‌آميز در ووشو داشت و اين ورزش را به قله افتخار در جهان رساند و به‌عنوان يک فدراسيون نمونه در ورزش کشور، مطرح کرد با حکمي از سوي دکتر «مسعود سلطاني‌فر» وزير ورزش و جوانان، به‌عنوان معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه‌اي وزارت ورزش منصوب شد.

 

*انتخاب خسروي به‌عنوان سرپرست فدراسيون

در نهايت «عليرضا خسروي» از چهره‌هاي نام آشناي ورزش کشور از سوي وزير ورزش و جوانان، به‌عنوان سرپرست فدراسيون ووشو منصوب شد.

خسروي که از مديران وزارت ورزش است، سابقه نايب رييسي فدراسيون ووشو را دارد و سالهاست که رييس کميته فني اين فدراسيون است.