شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1395/1/24
حضور مربيان چيني در تيم هاي ملي ايران قطعي شد

حضور سه مربي چيني در کادر فني تيم هاي ملي ووشوي ايران در دو بخش زنان و مردان قطعي شد.به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ در جلسه کميته بررسي مربيان خارجي که با حضور دکترنصراله سجادي معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي وزارت ورزش و جوانان و ساير اعضاي کميته در وزارت ورزش تشکيل شد، با درخواست فدراسيون ووشو مبني بر حضورخانم  «ژانگ ينان» از کشور چين به عنوان سرمربي تيم ملي سانداي بانوان بزرگسالان و جوانان ايران موافقت شد و مورد تصويب اعضاي اين کميته قرار گرفت.

پيش از اين در جلسه اي مشابه که در 22 اسفند ماه سال گذشته برگزار شده بود، حضور دو مربي چيني ديگر به نام هاي «يوان مين» و خانم «ليو شو يان» به ترتيب بعنوان سرمربيان تيم هاي تالوي آقايان و بانوان مورد تصويب کميته  بررسي مربيان خارجي قرار گرفته بود.

در راستاي جذب مربيان، انجمن ووشوي چين به دليل احساس خطري که بواسطه پيشرفت ووشوي ايران دارد، هيچگونه همکاري براي جذب مربيان چيني با فدراسيون ايران نداشت و اين سه مربي چيني با تلاش هاي مسوولان فدراسيون کشورمان شناسايي شدند.

همچنين قرار بود يک مربي چيني نيز در بخش سانداي بزرگسالان جذب شده تا کنار حسين اوجاقي که سرمربيگري تيم ملي را برعهده دارد، فعاليت کند که اين مساله عملي نشد.