شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1395/6/13
روز سوم ووشو قهرماني آسيا؛سه برد شيرين سانداکاران و کسب چهار مدال
سومين روز از نهمين دوره مسابقات ووشوي قهرماني بزرگسالان آسيا با سه برد شيرين سانداکاران ايران و کسب چهار مدال از سوي نمايندگان کشورمان همراه شد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ نهمين دوره رقابت هاي ووشوي قهرماني بزرگسالان آسيا از روز (پنجشنبه 11 شهريورماه) با حضور نمايندگان 20 کشور به ميزباني شهر تايپه، پايتخت تايوان آغاز شده است.

تيم ملي ووشوي ايران در دو بخش ساندا و تالوي مردان و زنان در اين رقابت ها حضور يافته است.

صبح امروز (شنبه)، «فرشاد عربي» تالوکار با تجربه و پرافتخار ايران توانست در فرم نن دائو با کسب امتياز 9،68 به مدال نقره دست يابد. نماينده چين با 9،70 طلا گرفت و تالوکار ميزبان با امتياز 9،67 بر سکوي سوم ايستاد.

«طاهر قاسمي» ديگر شرکت کننده ايران در فرم نن دائو بود که با امتياز 9،64 به کار خود پايان داد.

«رضا خلف زاده» ديگر تالوکاران ايران توانست در فرم چيانگ شو با نمره 9،66 به مدال ارزشمند نقره دست يابد.

در اين فرم، «چاي وو» نماينده ماکائو با امتياز 9،67 بر سکوي نخست ايستاد و مدال طلا گرفت و تالوکار مالزي با امتياز 9،64 به مدال برنز رسيد.

«مهدي مختارپور» ديگر نماينده ايران در فرم چيانگ شو بود که با امتياز  9،43 به کار خود پايان داد.

در رقابت هاي نوبت عصر امروز، «مرتضي عظيمي» در وزن به اضافه 90 کيلوگرم با «کوان عبده باريموف» نايب قهرمان جهان از قرقيزستان روبرو شد و در دو راند متوالي به برتري دست يافت.

وي در ديدار بعدي خود به مصاف حريف قزاقستاني خواهد رفت و در صورت پيروزي به مدال طلا دست مي يابد. رقابت هاي سنگين وزن به صورت دوره اي برگزار مي شود.

«عرفان آهنگريان» در مرحله نيمه نهايي وزن منهاي 60 کيلوگرم با «جيانگ ژونگ» از ويتنام روبرو شد و در پايان سه راند مبارزه سخت به برتري رسيد.

آهنگريان در راند نخست مغلوب شد، اما در راند دوم و سوم با مبارزه اي جانانه بر سانداکار ويتنام چيره شد و گام به فينال گذاشت. وي براي کسب مدال طلا به مصاف سانداکار چيني خواهد رفت.

سانداکار وزن منهاي 60 کيلوگرم ايران در مراحل قبلي برابر «پتون بالاواردانا» از سريلانکا و «يان سان متو» از ماکئو در دو راند متوالي پيروز شده بود.

«الهه منصوريان» در وزن منهاي 56 کيلوگرم سانداي بانوان به مصاف «تاي ژوي نگوين» از ويتنام رفت و در يک بازي نزديک حريف قدرتمند خود را شکست داد و به فينال رفت. سانداکار شايسته ايران براي کسب مدال طلا در ديدار نهايي، حريفي از چين را پيش روي دارد.

«مهدي محمدي» در مرحله نيمه نهايي وزن منهاي 56 کيلوگرم، با «وان بائه تو» نايب قهرمان جهان از ويتنام روبرو شد و در راند نخست پيروز شد، اما راند دوم مبارزه مساوي شد و نماينده ايران به واسطه يک تذکري که دريافت کرده بود، بازنده اعلام شد. در راند سوم نيز مهدي محمدي با يک اختلاف امتياز بازنده شد و در مجموع دو بر يک شکست خورد و از رسيدن به فينال بازماند و به مدال برنز رسيد.

وي پيش از اين مقابل «اوزابک امان بکوف» از قرقيزستان و «کاي وا کان» از ماکائو در دو راند متوالي پيروز شده بود.

«سهيلا منصوريان» در وزن منهاي 52 کيلوگرم سانداي بانوان که در دور اول «هي بين کيم» نايب قهرمان جهان و دارنده مدال برنز بازي هاي آسيايي اينچئون از کره جنوبي را شکست داده بود در نيمه نهايي به مصاف «يو يائو لي» از چين رفت و با وجود تلاش فراوان شکست خورد. وي با وجود نرسيدن به ديدار پاياني، مدال برنز مشترک را از آن خود کرد.

نهمين دوره رقابت هاي ووشوي قهرماني بزرگسالان آسيا تا روز پانزدهم شهريورماه در تايوان ادامه خواهد داشت.