شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1395/7/9
ووشوکاران جوان ايران نايب قهرمان سانداي جهان شدند
سانداکاران جوان ايران با کسب 2 مدال طلا، يک نقره و 2 برنز به عنوان نايب قهرماني مسابقات جهاني ووشو در بلغارستان دست يافتند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ رقابت هاي ووشوي قهرماني جوانان جهان از پنجشنبه با حضور نمايندگان 51 کشور در شهر «بورگاس» بلغارستان آغاز شد و تا 12 مهرماه ادامه خواهد داشت.

تيم جوانان ووشوي ايران در دو بخش تالو و سانداي دختران و پسران در اين رويداد شرکت کرده است.

امروز (جمعه) ديدارهاي نهايي اوزان مختلف بخش ساندا برگزار شد تا نفرات و تيم هاي برتر مشخص شوند.

تيم سانداي جوانان ايران با کسب 2 مدال طلا (يوسف صبري و محمدمهدي گرشاسبي)، يک نقره (حميدرضا سهندي) و 2 برنز (فاطمه ويسي و آرمين افراز) به عنوان نايب قهرماني جهان دست يافت.

چين قهرمان بلامنازع جهان با کسب هفت مدال و يک نقره بر سکوي نخست ايستاد و ويتنام با يک مدال طلا، 2 نقره و يک برنز به عنوان سومي رسيد.

امروز و در وزن 70 کيلوگرم سانداي پسران، «يوسف صبري» براي کسب مدال طلا به مصاف «امره يونس» از ترکيه رفت و با ارائه مبارزه اي تحسين برانگيز به پيروزي دست يافت و مدال طلا را به نام خود ثبت کرد.

صبري براي رسيدن به ديدار نهايي، «ماگمد ايلياسف» از روسيه، «پتروف» از بلغارستان و «وان لي» از ويتنام را شکست داده بود.

در وزن 75 کيلوگرم «محمدمهدي گرشاسبي» موفق شد برابر «انس گزر» از ترکيه با اقتدار به برتري دست يافته و مدال طلا را کسب کند.

گرشاسبي براي رسيدن به فينال، «جرج مارين» از روماني، «سلطان گايزوف» قهرمان جوانان اروپا از روسيه و «اسن سلمان» از الجزاير را مغلوب کرده بود.

در وزن 60 کيلوگرم، «حميدرضا سهندي» در فينال به مصاف «لي جيه پان» از چين رفت و شکست خورد تا به مدال نقره برسد.

سهندي پيش از اين براي رسيدن به فينال، برابر «انوگ فان» از ويتنام، «ساچين» از هند و «کيم مين سو» از کره جنوبي به پيروزي رسيده بود.

پيش از اين، «فاطمه ويسي» در وزن 52 کيلوگرم سانداي دختران و «آرمين افراز» در 65 کيلوگرم سانداي پسران به مدال برنز رسيده بودند.

رقابت هاي بخش تالوي پسران و دختران از فردا (شنبه) آغاز خواهد شد و تا عصر دوشنبه ادامه مي يابد.