شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1395/10/10
اوجاقي: رويدادهاي مهمي پيش رو داريم
سرمربي تيم ملي ووشوي ايران با اعلام اينکه رويدادهاي مهمي پيش روي اين تيم است، گفت: سال آينده ملي پوشان ايران در رقابت هاي مهمي همچون بازي هاي کشورهاي اسلامي، قهرماني جهان و يونيورسياد به ميدان مي روند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو، «حسين اوجاقي»، تصريح کرد: مسابقات قهرماني کشور بزرگسالان، بهمن ماه برگزار مي شود و نفرات برتر آن جواز حضور در اردوي تيم ملي را دريافت مي کنند.

وي افزود: سانداکاراني که در رقابت هاي قهرماني آسيا و جام جهاني ساندا به مدال رسيده اند، الزامي براي حضور در قهرماني کشور ندارند، اما ديگر نفرات بايد براي رسيدن به اردوي تيم ملي در پيکارهاي کشوري شرکت کنند.

اوجاقي ادامه داد: نخستين برنامه بين المللي تيم ملي ووشو، بازي هاي همبستگي کشورهاي اسلامي است که اواخر ارديبهشت ماه در باکو برگزار مي شود و در همين راستا تمرينات را پس از تعطيلات عيد نوروز آغاز مي کنيم.

وي افزود:‌ سعي داريم در اين بازي ها، بيشتر از ووشوکاراني که نفرات دوم و سوم تيم ملي هستند، استفاده کنيم. توان ووشوي ايران بالا است و اين نفرات مي توانند در مصاف حريفان خود به نتايج خوبي دست يابند.

سرمربي تيم ملي ووشوي ايران در ادامه با اشاره به اينکه مسابقات قهرماني جهان نيز مهرماه در روسيه برگزار مي شود، توضيح داد: برهمين اساس براي حضور در اين رويداد بسيار مهم از خردادماه کار خودمان را آغاز مي کنيم.

وي همچنين در مورد نخستين حضور ووشو در يونيورسيا دانشجويي، توضيح داد: رقابت هاي بخش ساندا يونيورسياد در چهار وزن مردان و دو وزن زنان خواهد بود که هر کشور سهميه اعزام چهار نفر را دارد. در تالو نيز هر کشور در مجموع زنان و مردان چهار سهميه دارد.

اوجاقي که هدايت پارس جنوبي را در ليگ برتر ووشو برعهده دارد در ادامه در خصوص شرايط اين مسابقات، گفت: ليگ کمک مي کند تا طيف عظيمي از ووشوکاران در آمادگي باشند و از نظر مالي هم تا حدودي تامين شوند.

وي در خصوص اينکه خيلي ها تيم پارس جنوبي را براي رسيدن به قهرماني در ليگ، بدون رقيب مي دانند، گفت: چهار دسته ووشوکار را جذب کرده ايم. ابتدا نفراتي چون «يوسف خيري»، «اميد شهرياري»، «يزدان کرمي» و «وحيد زماني نژاد» که بومي استان بوشهر و منطقه عسلويه هستند.

اوجاقي توضيح داد: دسته دوم، جواناني از قبيل «يوسف صبري» و «آرمين افراز» که بايد به تجربه آنان اضافه شود و دسته سوم ووشوکاران با استعدادي چون «معين حاجي زاده»، «امير کريمي» و «مرتضي نوروزي» که بيشتر در تيم ملي ذخيره بوده اند.

سرمربي پارس جنوبي با اشاره به اينکه دسته چهارم نيز ملي پوشان مطرح هستند، گفت: «امير فضلي»، «حميدرضا قلي پور» و «محسن محمدسيفي» اين افراد هستند که در اين بين قلي پور به دليل جراحي زانو تا چند ماه امکان مبارزه ندارد.

وي تاکيد کرد: با اين اوصاف برخي تيم ها از پارس جنوبي بازيکنان ملي پوش بيشتري دارند و اين انسجام، مديريت و کار تيمي است که پارس جنوبي را مدعي قهرماني کرده است.

اوجاقي با اشاره به اينکه باشگاه داري و فعاليت هاي ورزشي موجب افزايش انگيزه جوانان بوشهر و به خصوص منطقه عسلويه و جم شده است، گفت: اکنون بسياري از جوانان منطقه در ووشو فعاليت مي کنند و خوشحالم که مسئوليت اجتماعي باشگاه پارس جنوبي موجب نهادينه شدن ورزش در استان و منطقه شد و بايد از مسئولان باشگاه و مديران منطقه ويژه اقتصادي قدرداني کنم.

منبع: ايرنا