شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1395/12/28
عملکرد فدراسيون ووشو در سال 95/موفقيت در جهان و آسيا
ووشوکاران ايران در سال 95 موفقيت هاي متعددي را با کسب مدال هاي متعدد و ايستادن بر سکوي نايب قهرماني جهان و آسيا کسب کردند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ ووشوي ايران در 10 سال گذشته در مسير موفقيت گام برمي دارد و در سال 95 نيز نتايج درخشاني در رويدادهاي مهم از خود برجاي گذاشت.

مسابقات قهرماني بزرگسالان آسيا، قهرماني جوانان جهان، جام جهاني ساندا و نخستين دوره جام جهاني تالو، چهار رويداد مهم ووشوي ايران بود که در تمامي آنها نتايج مناسبي کسب شد.

*مسابقات بزرگسالان آسيا در تايوان/درخشش با تيمي جوان

اين پيکارها شهريورماه با حضور نمايندگان 20 کشور در شهر «تايپه» پايتخت تايوان برگزار شد و در مجموع دو بخش ساندا و تالوي مردان و زنان تيم ملي ووشوي ايران با کسب هفت مدال طلا، سه نقره و پنج برنز به مقام ارزشمند نايب قهرماني دست يافت و تيم هاي چين و ويتنام عناوين قهرماني و سومي را به خود اختصاص دادند.

تيم ايران با ترکيبي جوان راهي پيکارهاي فوق شد و در بخش تالو بهترين نتيجه تاريخ تالوکاران کشورمان در رقابت هاي آسيايي به ثبت رسيد.

سانداکران کشورمان که اکثر آنها براي نخستين مرتبه آزمون آسيايي را تجربه مي کردند نيز عملکرد ايده آلي داشتند.

*اسامي مدال آوران/

مدال طلا:

تيم دوئلين(با ترکيب محسن احمدي، رضا خلف زاده و امير محمدرضايي)، مرتضي عظيمي ، معين تقوي، يزدان ميرزايي، عرفان آهنگريان، شهربانو و الهه منصوريان.

مدال نقره:

سعيد فاضلي، رضا خلف زاده و فرشاد عربي

مدال برنز:

سهيلا منصوريان، صديقه دريايي، مريم هاشمي، اشکان دلفاني و مهدي محمدي.

..

**مسابقات جهاني جوانان در بلغارستان/نايب قهرماني با 19 مدال

تيم جوانان ووشوي ايران در مسابقات جهاني که مهرماه در بلغارستان برگزار شد در مجموع دو بخش تالو و سانداي دختران و پسران با کسب هفت مدال طلا، هفت نقره و پنج برنز و با شايستگي بر سکوي نايب قهرماني جهان تکيه زد.

تيم چين که قهرمان بلامنازع تمامي ادوار مسابقات جهاني و قاره اي محسوب مي شود، با کسب 19 مدال طلا و 3 نقره به عنوان قهرماني رسيد. همچنين، ماکائو با کسب پنج مدال طلا، چهار نقره و سه برنز به مقام سومي رسيد.

در پايان اين رقابت ها، «زهرا کياني» که به تنهايي موفق به کسب دو مدال طلا و يک نقره شد، عنوان پرافتخارترين ووشوکار را به خود اختصاص داد.

اسامي مدال آوران تيم ايران به اين شرح است/

مدال طلا:

«زهرا کياني» دو مدال طلا، تيم دوئلين متشکل از«محمد حسيني» و «حسين رحماني»، «يوسف صبري»، «محمدمهدي گرشاسبي»، «شاهين بني طالبي» و «محمدعلي مجيري»

مدال نقره:

«نازنين بازدار» دو نقره، «طاها بديعي» دو نقره، «حميدرضا سهندي»، «فاطمه جزيني» و «زهرا کياني»

مدال برنز:

«فاطمه جزيني» دو برنز، «فاطمه ويسي»، «محمدعلي مجيري» و «آرمين افراز»

..

**جام جهاني ساندا/ايستادن بر سکوي نايب قهرماني

اين پيکارها آبان ماه در شهر «شين» چين برگزار شد و مدال آوران سال مسابقات قهرماني جهان سال 2015 که در اندونزي برگزار شد، در جام جهاني ساندا به ميدان رفتند که تيم ايران نيز با هفت سانداکار (چهار نفر در مردان و سه نفر در زنان) در اين رويداد شرکت کرد.

در پايان اين مسابقات تيم ايران با کسب چهار مدال طلا و سه نقره بر سکوي نايب قهرماني ايستاد.

چين قهرمان بلامنازع جهان با کسب 10 مدال طلا، قهرمان شد و فيليپين با 2 مدال طلا، يک نقره و يک برنز به مقام سومي رسيد.

**اسامي مدال آوران ايران بدين شرح است:

مدال طلا/

«صديقه دريايي»، «شهربانو منصوريان»، «محسن محمدسيفي» و «حميدرضا قلي پور»

مدال نقره/

«مريم هاشمي»، «عرفان آهنگريان» و «امير فضلي»

..

**جام جهاني تالو/

نخستين دوره جام جهاني تالو آذرماه در شهر «فوژو» کشور چين برگزار شد که تيم ايران با ترکيب «فرشاد عربي»، «رضا خلف زاده»، «زهرا کياني» و «هانيه رجبي» در اين رويداد شرکت کرد و با کسب يک مدال نقره و سه برنز به کار خود پايان داد.

«زهرا کياني» تالوکار جوان ايران که در دو سال اخير در مسابقات مختلف موفق به کسب مدال شده است در جام جهاني تالو 2 مدال نقره و برنز کسب کرد. کياني در فرم «چانگ چوان» نقره گرفت و در فرم «جين شو» به نشان برنز رسيد.

«فرشاد عربي» تالوکار باتجربه تيم ملي ووشوي ايران يک مدال برنز را از نخستين دوره جام جهاني تالو به کلکسيون افتخارات خود اضافه کرد. وي در فرم «نن دائو» موفق به کسب مدال شد.