شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1396/3/1
6 گانه طلايي ووشوي ايران در بازي هاي کشورهاي اسلامي/حماسه در باکو
تيم ملي ووشوي ايران که با 6 سانداکار راهي بازي هاي کشورهاي اسلامي شده بود با کسب 6 مدال طلا و موفقيتي صد در صدي به کار خود پايان داد.

 به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ امروز (دوشنبه) در آخرين روز رقابت هاي ووشوي چهارمين دوره بازي هاي همبستگي کشورهاي اسلامي در جمهوري آذربايجان، مبارزات فينال اوزان مختلف (هفت وزن) برگزارشد.

در وزن منهاي 52 کيلوگرم، «معين حاجي زاده» که در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شده بود و سپس با عبور از سد «علي زيد» يمني به فينال رسيد، براي کسب مدال طلا با «ساديک پهلوان» از ترکيه روبرو شد.

حاجي زاده در اين مبارزه برتري فني خود را به رخ حريف کشيد تا با پيروزي در دو راند متوالي به نشان طلا دست يابد.

در وزن منهاي 56 کيلوگرم، «مهدي محمدي» که در مرحله يک چهارم نهايي «محمد دومبيا» از ساحل عاج را شکست داده بود در نيمه نهايي «آگامي رادوف» از ترکمنستان را هم شکست داد و فينايست شد.

سانداکار جوان ايران براي کسب مدال طلا با «الچين امين اوف» از کشور ميزبان که در حضور «الهام علي اف» رئيس جمهور کشورش مبارزه مي کرد، قرار گرفت و با ارائه نمايشي تحسين برانگيز به پيروزي رسيد و دومين طلايي ووشوي ايران شد.

در وزن منهاي 60 کيلوگرم، «عرفان آهنگريان» که در دور نخست «رستم ابراگيموف» از قرقيزستان و در يک چهارم نهايي از سد «زچيل آندانه» از بنين گذشته بود در نيمه نهايي «روسلم پيرعلي اوف» از جمهوري آذربايجان را برد.

وي براي کسب مدال طلاي وزن منهاي 60 کيلوگرم به مصاف «ياسين محمد» از تونس رفت و با اقتدار پيروز شد و طلا ضرب کرد.

در وزن منهاي 65 کيلوگرم، «فرود ظفري» که در ابتدا «طارق هندريک» از اندونزي را با اقتدار شکست داده بود در مرحله نيمه نهايي نيز «عبداله عبيد» از پاکستان را از پيش روي برداشت و به فينال رسيد.

ظفري که نخستين حضورش در تيم ملي ووشوي ايران را تجربه مي کند، براي رسيدن به مدال طلا با «بايرام شامادوف» از جمهوري آذربايجان مبارزه کرد و در نهايت با برتري به کار خود پايان داد و به مدال طلا رسيد.

در وزن منهاي 70 کيلوگرم، «سعيد فاضلي» که پيش از اين «دائو کادر» از ساحل عاج ، «علي قياسي» نفر سوم جهان از اردن و «بکار ساواس» نايب قهرمان جهان از ترکيه را شکست داده بود در فينال با «ووگار کرم اوف» از کشور ميزبان رقابت کرد.

فاضلي در مبارزه پاياني نيز با اقتدار ووشوکار ميزبان را با شکست بدرقه کرد و پنجمين طلايي تيم ايران لقب گرفت.

در وزن منهاي 75 کيلوگرم، «يزدان ميرزايي» که در دور نخست مبارزه برابر حريف اهل اندونزي را در پنج ثانيه با ناک اوت به سود خود پايان داده بود در مرحله نيمه نهايي «پرويز عبداله يف» از کشور ميزبان را شکست داد.

ملي پوش ايران، در فينال و براي کسب مدال طلا با «آيمان محمد» از مصر رقابت کرد و در پايان مبارزه اي سخت به برتري دست يافت و مدال طلا را بر گردن آويخت.

با اين اوصاف تيم 6 نفره ووشوي ايران با 6 طلاي «معين حاجي زاده»، «مهدي محمدي»، «عرفان آهنگريان»، «فرود ظفري»، «سعيد فاضلي» و «يزدان ميرزايي» به کار خود پايان داد تا بهترين عملکرد را در بين تمامي رشته هاي اعزامي ايران به بازي هاي کشورهاي اسلامي داشته باشد.

«حسين اوجاقي» و «کيوان شيرآقايي» هدايت تيم ملي ووشوي ايران را برعهده داشتند.