شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1396/7/10
ووشوي قهرماني جهان؛ تمامي سانداکاران ايران در فينال
تمامي سانداکاران تيم ملي ووشوي ايران در دو بخش زنان و مردان به فينال رقابت هاي قهرماني جهان در «کازان» روسيه دست يافتند تا در آستانه ثبت نتيجه اي تاريخي باشند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ چهاردهمين دوره پيکارهاي ووشوي بزرگسالان جهان از جمعه به ميزباني شهر «کازان» روسيه آغاز شده است و تيم ايران در دو بخش ساندا و تالوي زنان و مردان به مصاف حريفان رفته است.
دوشنبه شب در رقابت هاي مرحله نيمه نهايي ساندا تمامي نمايندگان ايران (پنج نفر در مردان و سه نفر در زنان) با غلبه بر حريفان به فينال رسيدند. مبارزات نهايي اوزان مختلف سه شنبه شب برگزار خواهد شد.
*«الهه منصوريان» در مرحله نيمه نهايي وزن منهاي 52 کيلوگرم به مصاف «هي بين کيم» نماينده عنوان دار کره جنوبي و رقيب ديرينه خود رفت و با برتري مقابل اين حريف در دو راند متوالي به فينال رسيد.با اين اوصاف وي براي کسب مدال طلا با «لوان تاي هوانگ» از  ويتنام روبرو مي شود.
منصوريان پيش از اين «سيلويا پراتوي» از اندونزي را ناک اوت کرده بود.
*«شهربانو منصوريان» در مرحله نيمه نهايي وزن منهاي 65 کيلوگرم سانداي بانوان به مصاف «دواي گيشام» از هند رفت و با عبور از اين حريف در دو راند متوالي جواز حضور در فينال را کسب کرد.
منصوريان که پيش از اين حريفاني از قزاقستان و آمريکا را در همان راند نخست مغلوب کرده بود، سه شنبه شب براي رسيدن به مدال طلا با «زکي احمد» از مصر مبارزه مي کند.
*«محسن محمدسيفي» در نيمه نهايي وزن منهاي 70 کيلوگرم با ارائه مبارزه اي تماشايي و با اقتدار در دو راند بر «عبدالهادي» از الجزاير پيروز شد و به فينال رسيد تا فردا شب براي کسب طلا به مصاف «فاتح جلال» از مصر برود.
وي پيش از اين حريفاني از اسپانيا و اندونزي را با شکست بدرقه کرده بود.
*«يوسف صبري» نماينده وزن منهاي 75 کيلوگرم ايران در مبارزه اي حساس و تماشايي با «اسماعيل علي اوف» سانداکار مطرح و عنوان دار روسيه روبرو شد و در نهايت با برتري ميدان را ترک کرد و فيناليست شد.اين درحالي است که علي اوف از حمايت هزاران تماشاگر حاضر در سالن برخوردار بود.
صبري که در مراحل قبلي ووشوکاران يونان و افغانستان را شکست داده است براي کسب نشان زرين با «في لونگ کاي» از ماکائو مبارزه مي کند.
*«معين تقوي» که پيش از اين حريفي از فرانسه را با شکست بدرقه کرده بود به مصاف «امانوئل مينار» از آفريقاي جنوبي رفت و در دو راند به پيروزي رسيد و به فينال صعود کرد.معين فردا براي کسب مدال طلا و تکميل موفقيت هاي خود با «ايليا وارچينا» از بلاروس مبارزه خواهد کرد.
*«ميلاد عارفي مقام» در مرحله نيمه نهايي وزن منهاي 90 کيلوگرم با «آرجو سينگ» هندي رقابت کرد و مقتدرانه در دو راند صاحب پيروزي شد و جواز حضور در فينال را کسب کرد.نماينده هند در مرحله قبلي با برتري برابر «بوزيچيت» دارنده  پنج مدال جهان از روسيه شگفتي ساز شده بود.
ميلاد عارفي مقام براي رسيدن به طلا با «عمر علي» از  مصر روبرو مي شود.
*«حميدرضا قلي پور» در مرحله نيمه نهايي وزن به اضافه 90 کيلوگرم در رقابتي دشوار با «دانيل فلورين» از روماني مبارزه کرد و با کسب پيروزي در دو راند برابر اين حريف به فينال رسيد.قلي پور که پيش از اين نماينده لبنان را مغلوب کرده بود در فينال با  «ژيانگ يي» از چين پيکار مي کند.
*پيش از اين «مريم هاشمي» در وزن منهاي 70 کيلوگرم با غلبه بر «ماريا شنپربورگ» از هلند به فينال رسيده بود تا در رقابت پاياني با «هرگي باکايدون» دارنده چند مدال جهان و آسيا از فيليپين روبرو مي شود.