شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1396/9/14
دکترسلطاني فر: توجه به ورزش بانوان تاکيد رييس جمهور است
وزير ورزش و جوانان در حاشيه ديدار با عوامل فيلم «صفر تا سکو»  که در حضور دکتر «علي نژاد» برگزار شد،گفت: تاکيد آقاي دکتر روحاني به همه اعضاي دولت و دستگاهها ايجاد و حفظ روحيه نشاط، اميد و شادابي در جامعه است.


به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو از پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان دکتر سلطاني فر در ديدار با دکتر «مهدي علي نژاد» رئيس فدراسيون ووشو و همچنين کارگردان، تهيه کننده و شهربانو منصوريان قهرمان ووشوي جهان با تاکيد به تاثير اين فيلم در تقويت اراده و اهتمام ورزشکاران گفت: يکي از مهم ترين برنامه هاي اعلام شده من براي وزارت ورزش و جوانان اين بود که کمک کنيم ورزش بانوان و دختران ما به حق و جايگاه واقعي خود برسند.
وزير ورزش و جوانان افزود: ورزش دختران ما بي دليل دچار يک سري محروميت و تنگنا هستيم. با رعايت مسائل شرعي مي شود شرايط حضور بانوان را در بسياري از عرصه ها و رشته هاي ورزشي فراهم کرد. خوشبختانه از ابتداي دولت يازدهم و بخصوص در اين چهارده ماهي که پر مسيوليت وزارت ورزش و جوانان هستم با خيزي که برداشتيم در چهار، پنج مورد مجوز حضور بانوان باحجاب را در مسابقات بين المللي گرفتيم. اولين رشته بسکتبال بود و سپس اسکي روي آب، سه گانه و سپک تاکرا از اين جمله هستند و اين روند ادامه خواهد داشت.
دکتر سلطاني فر ادامه داد: توجه به ورزش بانوان تاکيدي است که جناب رييس جمهور هم همواره داشتند و در دو، سه دوره اي که من را براي وزارت ورزش به مجلس معرفي کردند به توسعه ورزش بانوان توصيه و سفارش ويژه داشتند. البته الان هم براي ورزش بانوان بايد فضاها و سالن هاي بيشتري را اختصاص دهيم که به مرور اين کار در حال انجام است.
وزير ورزش و جوانان در خصوص فيلم "صفر تا سکو" گفت: اين فيلم يک روحيه نشاط، اميد و شادابي در جامعه تزريق مي کند. تاکيد رييس جمهور در جلسات دولت به وزارتخانه ها و دستگاهها  گسترش و حفظ نشاط، شادابي و اميد در جامعه بوده است و به همه اعضاي هيات دولت اين دستور را دادند که با استفاده از همه ابزار ممکن اميد به زندگي را تقويت کنند.
دکتر سلطاني فر افزود: در فضاي مجازي که بازخورد اين فيلم را مي بينم کاملا تزريق روحيه نشاط و اميد به آينده حس مي شود و جاي تقدير ويژه از عوامل اين فيلم و خواهران منصوريان دارد. اميدواريم فتح بابي بشود تا در زندگي ساير ورزشکاران نخبه مملکت که اکثرا از قشر ضعيف جامعه هستند و با يک اراده و عزم ويژه به بالاترين مقام ها رسيده اند به تصوير کشيده شود.
وزير ورزش و جوانان ويژگي فيلم صفر تا سکو را روايت زندگي 3 خواهر موفق از يک خانواده ضعيف به لحاظ مالي دانست و افزود: در جامعه اي که محدوديت هاي مختلفي براي بانوان وجود دارد اين اتفاق مهم افتاده است که ويژگي خاصي به محتواي اين فيلم داده است. بايد برويم روي ديگر شخصيت هاي مختلف موفق ورزشي کار کنيم. بسياري از کشتي گيران ما همين الان هم در روستاها و مناطق زندگي مي کنند و از همانجا به قهرماني هاي بزرگ رسيده اند.
دکتر سلطاني فر ادامه داد: اين سه خواهر قهرمان مي توانند براي همه جامعه الگو باشند. يکي از مشکلاتي که ما در جامعه داريم نداشتن الگوي مناسب است. در فرهنگ ديني و ملي ما الگو و آدم هاي تاريخ ساز که بنيان گذار يک حرکت جديد بودند زياد داريم ولي متاسفانه کساني امروز به عنوان الگو معرفي مي شوند که بيشتر منجر به انحراف هستند.
وزير ورزش و جوانان در پايان گفت: اگر اين فيلم به لحاظ اقتصادي بتواند به نقطه متعادل و مناسبي برسد ايجاد انگيزه مي شود تا ساير تهيه کنندگان به عرصه ورزش و توليد محتوا در بخش ورزش قدم بگذارند. بنابراين همه بايد کمک کنيم تا اين فيلم به فروش بالايي برسد.