شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1396/12/19
مجمع ساليانه فدراسيون ووشو؛ علي نژاد:اميدوارم نگاه به ووشو ويژه باشد/محمديان:پايان دادن به امپراطوري چين کار بزرگي بود
معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اينکه قهرماني تيم ملي ووشوي ايران در مسابقات جهاني و پايان دادن به امپراطوري چين کار بزرگي بود، گفت:دکترمهدي علي نژاد از مديران موفق ورزش ايران در زمينه هاي گوناگون است.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ مجمع ساليانه فدراسيون ووشو، امروز (شنبه) با حضور دکترمهدي علي نژاد، سرکارخانم «فريبا محمديان» معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، «حسين کهنداني» نماينده کميته ملي المپيک، اعضاي مجمع و ساير مسئولان فدراسيون در آکادمي المپيک برگزار شد.
ارائه گزارش مالي فدراسيون از سوي خزانه دار، ارائه گزارش عملکرد فدراسيون، تصويب تقويم سال 97 و تقدير از هيات هاي برتر ووشوي کشور در سال 95 (اصفهان، البرز و مازندران) از بخش هاي مختلف مجمع امروز بود.
دکترعلي نژاد در جريان مجمع با اشاره به اينکه امسال براي ووشوي ايران با رسيدن به عنوان قهرماني بزرگسالان جهان به يادماندني بود، گفت: بدون ترديد سال 96 با تلاش تمامي جامعه ووشو، موفق ترين سال اين رشته ورزشي بود.
وي افزود: کسب 6 طلا در بازي هاي کشورهاي اسلامي از 6 فرصت و ارائه بهترين عملکرد در بين تمامي تيم هاي اعزامي ايران، کسب سه طلا، يک نقره و دو برنز در نخستين تجربه حضور در يونيورسياد و نايب قهرماني جوانان آسيا در کره جنوبي از جمله افتخارات فدراسيون ووشو در سال جاري است.
رئيس فدراسيون ووشو با اشاره به قهرماني تيم بزرگسالان ايران در پيکارهاي جهاني کازان، عنوان کرد: اينکه قهرماني را از انحصار کشوري که صاحب اين رشته است خارج کنيد، يک کار سخت و بزرگ است.خوشحالم بعد از 11 سال که در خدمت جامعه ووشوي ايران هستم به اين موفقيت بزرگ رسيديم که اين ثمره همدلي و کار جمعي است.
وي گفت: از هشت سال قبل به جديت اين مساله را دنبال مي کنيم و هم اکنون 15 ووشوکاري که در مسابقات کشوري به مدال رسيدند از همين برنامه هاي استعداديابي شناسايي شدند.
علي نژاد با اشاره به سال سخت پيش روي ووشوي ايران، عنوان کرد: بازي هاي آسيايي براي ورزش ايران داراي اهميت است و ما در دو دوره گذشته اين مسابقات به نتايج خوبي رسيديم و اکنون هم بايد آماده حضور در اين رويداد مهم شويم، هرچند شرايط مالي چندان مطلوب نيست.
وي با بيان اينکه انتظار مي رود نگاه ارگان هاي ورزشي به فدراسيون ووشو با توجه به موفقيت هاي مختلف، ويژه باشد افزود: از اوايل فروردين ماه اردوها را آغاز مي کنيم و 4 سانداکار مرد و 2 سانداکار زن را به جاکارتا اعزام مي کنيم. در مورد تالو نيز هنوز تصميم اتخاذ نکرده ايم و افرادي که شانس مدال دارند را اعزام مي کنيم.
رئيس فدراسيون ووشو ادامه داد: مسابقات جهاني جوانان در برزيل را هم  خواهيم داشت و با جايگاه بين المللي که در اختيار داريم، اجازه نداديم تا سانداي نوجوانان حذف شود و سن مسابقاتي تالوکاران تغيير کند تا مشکلي براي ووشوي ايران ايجاد نشود.
وي در پايان صحبت هاي خود گفت: از زماني که خانم محمديان در وزارت ورزش مشغول شده اند، شاهد حمايت در بخش بانوان هستيم و خرسند هستم که اعلام کنم در فدراسيون ووشو هيچ تفاوتي بين زنان و مردان وجود ندارد.
سپس، سرکار خانم محمديان در سخناني با تمجيد از توانايي هاي مديريتي علي نژاد، گفت: در بحث هاي کلان ورزشي همواره از تجربيات و دانش ايشان بهره مي گيريم.وقتي شرايط فدراسيون ها را بررسي مي کنيم، معدود فدراسيون هايي هستند که همچون ووشو با تعامل با هيات ها، اثر بخشي لازم را داشته باشند.
اين مقام مسئول با بيان اينکه نگاه عدالت محوري داراي اهميت زيادي است، ادامه داد: افتخار مي کنم در جلسات مختلفي که مي خواهم نمونه اي از يک فدراسيون عدالت محور و موفق را مثال بزنم، همواره ووشو يکي از گزينه هاي سرآمد است.
وي با اشاره به اينکه دکتر داورزني معاون وزارت ورزش علاقه زيادي به حضور در اين مجمع داشت، گفت: شرايط اضطراري سبب شد تا وي در برنامه ديگري حضور يابد.ايشان و تمامي مسئولان وزارت ورزش در تلاش براي کاهش دغدغه هاي فدراسيون ها و در نهايت هيات ها هستند.ووشو يکي از رشته ها و فدراسيون هايي است که وزارت ورزش رويکرد متفاوتي به آن دارد.
وي با تاکيد بر ارزشمند بودن قهرماني تاريخي تيم ملي ووشوي ايران در مسابقات جهاني کازان، گفت: پايان دادن به امپراطوري چين بسيار ارزشمند بود و اميدوارم با وجود چالش هايي که حريفان براي تيم ايران ايجاد خواهند کرد، بازهم اين افتخار آفريني ها تداوم يابد.