شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1397/01/19
شکست قهرمانان جهان در انتخابي تيم ملي ووشو
رقابت هاي انتخابي تيم ملي ووشوي بزرگسالان ايران در بخش مردان در حالي با راهيابي هشت سانداکار به اردو همراه شد که شکست برخي قهرمانان مطرح از شگفتي هاي اين مسابقات بود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ پيکارهاي انتخابي تيم ملي ووشوي مردان ايران، امروز (يکشنبه) برگزار شد تا تکليف نفرات راه يافته به اردوي آماده سازي تيم کشورمان به منظور حضور حضور در بازي هاي آسيايي 2018 جاکارتا مشخص شود.

در مسابقات امروز، «يوسف صبري» قهرمان سال 2017 جهان، «مهدي محمدي» دارنده طلاي بازي هاي کشورهاي اسلامي و برنز قهرماني آسيا، «جعفر شيرازد» دارنده برنز 2015 جهان و «سعيد فاضلي» دارنده طلاي بازي هاي کشورهاي اسلامي و نقره قهرماني آسيا با قبول شکست از حريفان، شانس حضور در اردوهاي تيم ملي را از دست دادند.

**نفرات راه يافته به اردوي تيم ملي بدين شرح هستند:

وزن منهاي 56 کيلوگرم: رضا سبحاني و سعيد جاويد

وزن منهاي 60 کيلوگرم: عرفان آهنگريان و فرود ظفري

وزن منهاي 65 کيلوگرم: افشين سليمي و علي محمدي

وزن منهاي 70 کيلوگرم: محسن محمدسيفي و عباس شيخي

*وزن منهاي 56 کيلوگرم/

در اين وزن شکست «مسعود انصاري» سانداکار با تجربه کشورمان و «مهدي محمدي» که طي دو سال اخير عملکرد خوبي داشت، از نکات قابل توجه بود.

«رضا سبحاني» با عملکردي مناسب و دو برتري متوالي به اردو رسيد و «سعيد جاويد» نيز توانست خود را اردونشين کند.

*وزن منهاي 60 کيلوگرم/

«عرفان آهنگريان» و «فرود ظفري» مطابق انتظار جواز حضور  در اردو را کسب کردند تا رقابت سختي براي رسيدن به ترکيب اصلي داشته باشند.

*وزن منهاي 65 کيلوگرم/

«افشين سليمي» در اين وزن تواسنت برابر «جعفر شيرزاد» سانداکار باتجربه کشورمان و دارنده مدال برنز 2015 جهان در 2 راند متوالي به پيروزي رسيده و اردونشين شود. «علي محمدي» هم با پيروزي ارزشمند برابر «آرمين افراز» دارنده طلاي جوانان آسيا و برنز جوانان جهان به اين مهم رسيد.

*وزن منهاي 70 کيلوگرم/

«عباس شيخي» بهترين عملکرد را در مسابقات انتخابي از خود برجاي گذاشت.وي ابتدا برابر «سعيد فاضلي» دارنده طلاي بازي هاي کشورهاي اسلامي و نقره آسيا پيروز شد.

شيخي در دومين مبارزه با اقتدار از سد «يوسف صبري» قهرمان 2017 جهان عبور کرد و به اردو رسيد.صبري که در يک وزن پايين تر از وزن هميشگي خود مبارزه مي کرد، نشاني از توان گذشته خود نداشت.

«محسن محمدسيفي» در اين وزن همچون هميشه سرحال و قبراق بود و با برتري تحسين برانگيز برابر «محمدرضا ريگي» دارنده طلاي جوانان آسيا به اردو رسيد.

*طبق اعلام کادر فني، نفرات راه يافته به اردو در اوزان چهارگانه، در سه رقابت  انتخابي درون اردويي به مصاف هم مي روند و هر سانداکاري که به 2 پيروزي برسد، نفر فيکس وزن خود در بازي هاي آسيايي جاکارتا خواهد بود.

اردوي آماده سازي تيم ملي ووشوي مردان ايران از فردا دوشنبه آغاز مي شود.

همچنين بر اساس تصميم مسئولان فدراسيون ووشو مبني بر اعزام کاروان کيفي به بازي هاي آسيايي جاکارتا و به دليل اينکه تالوکاران در انتخابي امروز، عملکرد خوبي نداشتند، تالوکاري به اردو دعوت نشد.