شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1397/03/02
رئيس جمهور در ديدار با ورزشکاران: قهرمانان براي ملت ايران اميدآفرين بوده‌اند
رئيس جمهور در ديدار صميمي با ورزشکاران، حضور در جمع ورزشکاران و قهرمانان پرافتخار کشور را در ماه مبارک رمضان موجب خرسندي دانست و گفت: ورزشکاران کشور در رشته‌هاي مختلف ورزش قهرماني همواره براي ملت ايران و جوانان اميدآفرين بوده‌اند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري؛ حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني شامگاه سه‌شنبه در ديدار با قهرمانان ورزش کشور تأکيد کرد: اگر اميد و نشاط در جامعه باشد، همه مشکلات قابل حل خواهد بود.
دکتر روحاني با اشاره به اينکه ورزشکاران بايد اميد و نشاط را از خود و باورشان شروع کنند، به آياتي از قرآن مجيد مبني بر توصيه بر باور و عمل شايسته اشاره کرد و گفت: هرجا و در هر رشته‌اي اگر براي رسيدن به هدف، انسان داراي باور و عمل شايسته باشد، مطمئناً به هدف خود خواهد رسيد.
رئيس جمهور تصريح کرد: درست است که قرار گرفتن ورزشکاران در سکوهاي قهرماني حاصل تلاش‌هاي آنها و مربيانشان است، اما بالاتر از اين‌ها، باور ورزشکار به پيروزي و قهرماني است.
دکتر روحاني افزود: اگر باور کنيم حق ما به دست آوردن سکو در مسابقات جهاني است، موفق مي‌شويم چرا که تمرين، آموزش و پشتکار مؤثر، موفقيت به همراه دارد.
رئيس جمهور با اشاره به حضور تيم ملي فوتبال ايران در رقابت‌هاي جام جهاني و هم‌گروهي آنها با تيم‌هاي قدرتمند فوتبال، گفت: اينکه در جام جهاني روبروي چه تيمي بازي مي‌کنيم، مهم نيست بلکه ما بايد باور داشته باشيم که قادر به پيروزي هستيم تا بتوانيم موفق شويم. اساس کار، ايمان به معناي باور به توانستن است.
دکتر روحاني گفت: بايد تمرين، اقدام، تحمل و صبر کنيم و ماه رمضان بهترين فرصت براي تمرين است.
رئيس جمهور با اشاره به اينکه ورزشکاران براي حضور در ميادين رقابت هفته‌ها و ماه‌ها در اردو هستند، گفت: ماه رمضان اردويي براي همه انسان‌هاست و ماه تمرين براي صبر، مقاومت و ايستادگي مي‌ّباشد.
دکتر روحاني خاطر نشان کرد: اگر در اين اردو درست تمرين کنيم به روي سکو خواهيم رفت و پيروزي ما در صبح روز عيد فطر، در نماز عيد است که از خداوند غفران گناهان و رحمت را براي زندگي دنيا و آخرت جايزه مي‌گيريم.
رئيس جمهور با بيان اينکه شما ورزشکاران در ايجاد نشاط و اميد و ارتقاء روحيه جمعي در کشور بسيار تأثيرگذار هستيد، گفت: گاهي يک بازي و رقابت شما، ساعت‌ها، روزها و گاهي ماه‌ها به مردم روحيه مي‌دهد.
دکتر روحاني با ابراز خوشحالي از حضور بانوان کشور در صحنه‌هاي ورزشي، افزود: البته نمي‌دانم چرا بعضي‌ها از اين زاويه به قضيه نگاه مي‌کنند که زن‌ها هر چه در جامعه، خيابان، دانشگاه، عرصه معلمي، بيمارستان‌ها و در ورزش کمتر حضور داشته باشند، ايمان مردم بهتر و بيشتر حفظ مي‌شود.
رئيس جمهور اظهار داشت: همه افتخارات ما بدون استثناء مرهون تلاش‌هاي بي‌وقفه مادراني است که ما را تربيت و کمک کردند تا مسير درست را در زندگي انتخاب کنيم.
دکتر روحاني تصريح کرد: اگر بخواهيم اسلام را به دنيا معرفي کنيم، بهتر اين است که بگوييم دختران ما اجازه حضور در رقابت‌هاي ورزشي را ندارند يا بهتر اين است که بگوييم، زنان و دختران ما با رعايت همه احکام و اصول ديني در رشته‌هاي مختلف ورزشي حضور يافته و موفقيت به دست مي‌آورند. اگر به دنيا نشان دهيم که دختران ما با حجاب و عفاف کامل در ميدان‌هاي ورزشي حضور مي‌يابند، اين تبليغ اسلام است يا ضدتبليغ؟
رئيس جمهور گفت: تبليغ اسلام اين است که به دنيا نشان دهيم اسلام مانع نقش‌آفريني اجتماعي براي زنان نيست. اسلام به هيچ وجه نگفته است که زن خانه‌نشين شود، بلکه گفته که زنان نيز به عنوان انسان‌هايي شرافتمند با عفاف و حجاب در همه عرصه‌هاي اجتماعي حضور داشته باشند.
دکتر روحاني با طرح اين سوال که آيا ممانعت از حضور زنان در ميادين ورزشي به عنوان تماشاگر تبليغ به نفع اسلام است، اضافه کرد: مي‌گويند در ورزشگاه‌هاي فوتبال حرف‌هاي زشتي زده مي‌شود و صحيح نيست که زنان در آنجا حضور داشته باشند. آيا اگر مردهاي ما در ورزشگاه‌ها چيزي بگويند که زيبا نباشد، بايد زنان تاوان آن را پرداخت کنند؟
رئيس جمهور اظهار داشت: معيار و اساس در اسلام اين است که بين زن و مرد فرقي وجود ندارد و هر دو مي‌توانند مدارج کمال را تا نهايت طي کنند، پس بياييد به زنان و دخترانمان که با حجاب و عفاف قصد حضور در عرصه‌هاي اجتماعي و از جمله ورزشي را دارند، ميدان دهيم.
دکتر روحاني با اشاره به حضور همراه با حجاب و عفاف بانوان ايراني در ميادين ورزشي، تصريح کرد: واقعاً چه اشکالي دارد که تلويزيون هم مسابقات زنان و دختران ما را پخش کند، بويژه زماني که در برابر تيم‌هاي نامدار دنيا شجاعانه مسابقه مي‌دهند و پيروزي‌هاي بزرگ کسب مي‌کنند.
رئيس جمهور خاطر نشان کرد: دولت در کنار شما ورزشکاران ايستاده و به عنوان رئيس جمهور به عنوان نماينده ملت در کنار شما هستم و متقابلاً از شما هم مي‌خواهم با تمام وجود در کنار ملت ايران بايستيد و دل آنها را در ميادين ورزشي شاد کنيد.
دکتر روحاني گفت: ملت ايران از تهديدات توخالي نمي‌هراسد و بسيار بزرگتر از ترامپ، پمپئو، بولتون و همه اين کساني است که امروز به عنوان افراطيون در واشنگتن جمع شده‌اند. ملت ايران در همه صحنه‌هاي تاريخ، پيروز و افتخارآفرين بوده و از اينجا مي‌گويم که آقاي ترامپ اين ملت در برابر شما پيروز و موفق خواهد بود.
پيش از سخنان دکتر روحاني، سلطاني فر وزير ورزش و جوانان و صالحي اميري رئيس کميته ملي المپيک با تقدير از حمايت‌هاي دولت از جامعه ورزشي ايران، گزارشي از سياست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در راستاي اعتلاي ورزش کشور ارائه کردند.
همچنين خانم الهه منصوريان قهرمان ووشو، مهدي زماني قهرمان تيراندازي جانبازان به نمايندگي از فدراسيون جانبازان و معلولين، خانم فرشته کريمي به نمايندگي از بانوان قهرمان فوتساليست و بهداد سليمي قهرمان وزنه برداري کشور در سخناني به بيان ديدگاهها و نقطه نظرات خود پيرامون موضوعات و مسائل مختلف مرتبط با ورزش قهرماني کشور پرداختند.
رئيس جمهور در اين مراسم از ?? قهرمان و فدراسيون برگزيده ورزش کشور با اهدا لوح تقدير، تجليل کرد.