شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1397/04/08
ووشوي جوانان جهان؛ زينال زاده:هيچ حريفي زنگ تفريح نيست
مربي تيم ووشوي جوانان ايران در بخش سانداي دختران، گفت: در رقابت‌هاي جهاني برزيل، هيچ حريفي زنگ تفريح نخواهد بود.


به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ تيم ووشوي جوانان ايران در دو بخش ساندا و تالوي دختران و پسران روز 17 تير ماه راهي برزيل خواهد شد. رقابت‌هاي قهرماني جوانان جهان از 20 تير ماه در شهر «برازيليا» آغاز مي‌شود.

در اين راستا «خديجه زينال‌زاده» در خصوص شرايط دختران سانداکار ايران براي حضور در رقابت‌هاي جهاني، تصريح کرد: پيش از اين سابقه فعاليت در کادر فني تيم ملي بزرگسالان را داشتم و نخستين مرتبه‌اي است که در تيم جوانان حضور دارم و تمام تلاشم را براي موثر بودن به کار بسته ام.

وي افزود: به صورت کلي، کشور‌هاي آسيايي شرقي همواره حريفان اصلي ايران بوده اند. با اين حال ديگر کشور‌ها نيز در مسير پيشرفت قرار گرفته اند.

اين مربي تصريح کرد: به طور مثال تيم هند نسبت به گذشته با تحول عظيمي روبرو شده است و سانداکاران آن‌ها دست کمي از نمايندگان آسيايي شرقي ندارند.

وي با تاکيد براينکه نبايد هيچ حريفي را دست کم گرفت، ادامه داد: عزم خود را جزم کرده ايم تا دختران سانداکار ايران با بهترين آمادگي راهي برزيل شوند و نتايج خوبي را در رويداد جهاني کسب کنند.

زينال‌زاده با اشاره به اينکه کادر فني در پي کسب نتايج مناسب است، اظهار داشت: تنها مشکل دختران سانداکار کمبود تجربه است که برگزاري تمرين مشترک با تيم بانوان بزرگسال موجب شد بخش اعظمي از اين ضعف پوشش داده شود.

وي در مورد حضور خانم «مائو» به عنوان سرمربي تيم سانداي دختران ايران، گفت: در سال‌هاي اخير مربيان چيني کمک زيادي به پيشرفت ووشوي ايران داشته اند. آن‌ها از لحاظ تکنيکي بهترين هستند، چراکه ووشو را با تمرينات سطح بالا آموخته اند.

زينال‌زاده در پايان اظهار داشت: تلاش مي‌کنيم در ميدان جهاني، نتايج خوبي را براي ووشوي ايران به ارمغان آوريم.

وي در پايان ترکيب تيم سه نفره سانداي دختران ايران در مسابقات جهاني برزيل را بدين شرح اعلام کرد:
وزن منهاي 48 کيلوگرم: آيدا حيدري
وزن منهاي 56 کيلوگرم: معصومه بزرگي
وزن منهاي 60 کيلوگرم: کيميا شوشتري