شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1397/04/13
ووشوي جوانان جهان؛ دختران ايران در جستجوي موفقيت
دختران ووشوکار ايران عزم خود را براي موفقيت در رقابت هاي قهرماني جوانان جهان، جزم کرده اند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ رقابت هاي قهرماني جوانان جهان از 20 تيرماه در شهر «برازيليا» پايتخت برزيل آغاز مي شود و تيم ايران در دو بخش ساندا و تالوي دختران و پسران به مصاف حريفان مي رود. کاروان کشورمان روز 17 تيرماه راهي برزيل مي شود.

طي سال هاي اخير و پس از نگاه ويژه و سرمايه گذاري فدراسيون در اين بخش، بانوان ووشوکار ايران در مسابقات رده هاي سني مختلف به نتايج خوبي دست يافته و توانسته اند همپاي مردان مدال آور باشند.

در تيم اعزامي دختران ايران به مسابقات جهاني جوانان، نفراتي هستند که اولين حضور خود در رويدادهاي بين المللي را تجربه مي کنند و ووشوکاراني نيز ديده مي شوند که سابقه مدال آوري در پيکارهاي معتبر را دارند.

در بخش سانداي دختران، «کيميا شوشتري»، «آيدا حيدري» و «معصومه بزرگي» ترکيب تيم ايران را تشکيل مي دهند که در اين بين تنها «شوشتري» سابقه حضور در رويدادهاي معتبر را دارد و سال گذشته در آسيايي جوانان به مصاف حريفان رفت.

در بخش تالو و رده سني 9 تا 12 سال «زهرا بت شکن» و «ستايش تک فلاح» اعزام مي شوند که «بت شکن» برنز قهرماني آسيا را در کارنامه دارد.

در رده سني 13 تا 15 سال «فاطمه جزيني» با پشتوانه طلاي آسيا و «نازنين بازدار» با نقره جوانان جهان و آسيا راهي برزيل مي شوند.

در رده سني 16 تا 18 سال «مينا پناهي» و «سيده سوگند گلشني» تالوکاران اعزامي ايران هستند که هر 2 نفر، نقره آسيا را از آن خود کرده اند.

دختران ووشوکار ايران که حدود سه ماه در اردوهاي آماده سازي بودند و تحت نظر مربيان چيني و ايراني و پس از حضور در انتخابي ها، آماده حضور در ميدان جهاني شده اند، عزم خود را براي موفقيت در برزيل جزم کرده اند تا بازهم براي اين رشته موفق، افتخار آفريني کنند.