شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1397/04/15
ووشوي جوانان جهان؛ پسران ايران آماده کسب افتخار
تيم پسران ووشوي ايران در دو بخش ساندا و تالو آماده کسب موفقيت در رقابت هاي قهرماني جوانان جهان است تا پشتوانه خوبي براي آينده اين رشته موفق باشد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ رقابت هاي قهرماني جوانان جهان از 20 تيرماه به ميزباني «برازيليا» پايتخت برزيل آغاز خواهد شد و بر اساس تيم جوانان ايران روز 17 تيرماه، عازم محل برگزاري اين پيکارها مي شود.
تلاش تيم پسران ايران از حدود سه ماه قبل با برگزاري رقابت هاي انتخابي و اردوهاي آماده سازي براي حضوري موفق در آوردگاه جهاني آغاز شد و اکنون ملي پوشان جوان ايران در دو بخش ساندا و تالو در اوج آمادگي براي اثبات توانايي هاي خود هستند.
در بخش ساندا «امير اوجاقي» که سال گذشته نتايج ايده آلي را در آسيايي جوانان کره جنوبي کسب کرد به عنوان نفر اول کادر فني، تيمش را مهياي رويداد جهاني کرده است. «کيوان شيرآقايي» و «مظفر خضري» ديگر اعضاي کادر فني هستند.
رقابت هاي سانداي رده سني نوجوانان براي نخستين مرتبه در جهاني برزيل برگزار مي شود و مي تواند بر جذابيت هاي هميشگي پيکارهاي جهاني اضافه کند.
نکته قابل ذکر در تيم سانداي کشورمان اين است که هيجکدام از اعضاي آن سابقه حضور در رقابت هاي بين المللي را ندارند و همگي نخستين ار پيراهن تيم ملي را در رويدادهاي مهم برتن خواهند کرد.
ياسين شهرکي، محمدمهدي رضايي، ابراهيم اصلاني در رده سني نوجوانان و شجاع پناهي، محمد فرهادي، حميد کيانيان، محمد حاجي زاده و حسن لطفي اعضاي تيم سانداي ايران در رده جوانان هستند که همگي توان کسب بهترين مدال و ساخت آينده ووشوي ايران را دارند.
در بخش تالو، تيم ايران با هدايت «فرشاد عربي» مربي جوان و تازه نفس خود، تمرينات فشرد و سنگيني را پشت سرگذاشت تا ووشوکاران بتوانند اصولي ترين موارد را براي اجراي فرم مناسب در «تالوفيلد» برازيليا، بياموزند.
«عربي» پرافتخارترين تالوکار کشورمان، اکنون در قامت سرمربيگري تلاش زيادي در سه ماه اخير انجام داد و اميدوار است تا شاگردانش مزد زحمات خود را در رويداد جهاني بگيرند.
در رده سني 9 تا 12 سال «اميرحسين چرزه» پديده مسابقات قهرماني کشور و «عرفان زارعي» ترکيب تيم ايران را تشکيل مي دهند که به طبع، تجربه رويدادهاي مهم را ندارنند.
در رده سني 13 تا 15 سال «شاهين بني طالبي» دارنده طلاي جهاني بلغارستان و آسيايي چين به همراه «مهدي خاني» که نخستين حضور بين المللي را پشت سرمي گذارد، ترکيب تيم را تشکيل مي دهند.
در رده سني 16 تا 18 سال «سيدمحمد حسيني» با پشتوانه طلاي جهان و نقره آسيا و همچنين «محمدعلي مجيري» با طلاي جهان، و نقره و برنز آسيا آماده حضور در جهاني برزيل مي شوند.
با تمامي اين اوصاف، اميدواريم جوانان ووشوي ايران در دو بخش ساندا و تالو با عملکردي مناسب در جهان برزيل ضمن تداوم موفقيت هاي اين رشته، بتوانند پشتوانه خوبي براي سال هاي آينده تيم ملي بزرگسالان باشند.