فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران

خانه /   اخبار /   صدیقی: تعویق و لغو ۴ رویداد بین‌المللی در برنامه‌های ما تاثیر بسزایی خواهد داشت/ قصد داریم لیگ را زودتر برگزار کنیم
صدیقی: تعویق و لغو ۴ رویداد بین‌المللی در برنامه‌های ما تاثیر بسزایی خواهد داشت/ قصد داریم لیگ را زودتر برگزار کنیم
صدیقی: تعویق و لغو ۴ رویداد بین‌المللی در برنامه‌های ما تاثیر بسزایی خواهد داشت/ قصد داریم لیگ را زودتر برگزار کنیم
صدیقی: تعویق و لغو ۴ رویداد بین‌المللی در برنامه‌های ما تاثیر بسزایی خواهد داشت/ قصد داریم لیگ را زودتر برگزار کنیم
۱۴۰۱/۰۲/۱۹  |   ۱۵:۱۰:۴۸

رئیس فدراسیون ووشو گفت: تعویق ۴ رویداد بین‌المللی ووشو در سال ۱۴۰۱ تاثیر بسزایی در برنامه‌های ما خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، امیر صدیقی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص تعویق بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو اظهار داشت: اردوهای تیم‌های ملی ووشو از دی‌ماه سال گذشته آغاز شد و قریب به ۵ ماه بچه‌های ما تلاش و سختی‌های زیادی را تحمل کردند تا حضور درخشانی در بازی‌های آسیایی داشته باشند. کوراش‌کارهای ما نیز ۷ مرحله اردو را در سال گذشته و ۳ مرحله اردو را نیز در سال جاری داشتند و حتی مسابقات انتخابی درون اردویی پسران در پایان هفته گذشته برگزار شد.

وی افزود: تعویق بازی‌های آسیایی هانگژو و دانشجویان جهان و لغو مسابقات جوانان آسیا و پیش‌بینی لغو مسابقات دانش آموزان جهان باعث شد تا ۴ رویداد اصلی فدراسیون ووشو در سال ۱۴۰۱ منتفی شود و قاعدتاً در برنامه‌ریزی ما تاثیر بسزایی خواهد داشت. در تلاش هستیم خلاً برگزاری رویدادهای بین‌المللی را با تلاش و همت بیشتری جبران کنیم.

رئیس فدراسیون ووشو با اشاره به مذاکرات این فدراسیون با فدراسیون آسیایی ووشو گفت: در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم با رایزنی بین‌المللی و کافی در صورت امکان مسابقات قهرمانی آسیا را که پیشتر قرار بود در هند برگزار شود را با بازی‌های آسیایی جایگزین کنیم. از طرفی مسابقات قهرمان نوجوانان جهان را داریم و پیش‌بینی کرده بودیم مسابقات انتخابی را در تیرماه برگزار کنیم و باید ببینیم شرایط چگونه خواهد بود تا این مسابقات را در موعد مقرر برگزار کنیم.

صدیقی خاطرنشان کرد: با تعویق بازی‌های آسیایی و دانشجویان جهان قصد داریم مسابقات لیگ را زودتر برگزار کنیم و انشالله این مسابقات در شهریورماه کلید خواهد خورد. روز شنبه نیز جلسه‌ای با ارکان فدراسیون داشتیم تا بتوانیم این موضوع را مدیریت کنیم تا شرایط برای تیم‌های ملی فراهم شود تا از لغو رویدادهای پیش‌رو بهترین بهره را ببریم تا حضور پرقدرتی تیم‌های ووشو و کوراش در بازی‌های آسیایی داشته باشند. همواره ووشو ثابت کرده که می‌تواند نقطه اتکای مهمی برای کاروان ورزش کشور باشد.

انتهای پیام/