فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران

خانه /   اخبار /   شیبک: فدراسیون ووشو سریلانکا درخواست ادامه همکاری با من را دارد
شیبک: فدراسیون ووشو سریلانکا درخواست ادامه همکاری با من را دارد
شیبک: فدراسیون ووشو سریلانکا درخواست ادامه همکاری با من را دارد
شیبک: فدراسیون ووشو سریلانکا درخواست ادامه همکاری با من را دارد
۱۴۰۱/۰۲/۳۰  |   ۱۸:۴۲:۱۸

سرمربی تیم ملی و‌‌وشو سریلانکا خبر از تمایل فدراسیون این کشور به ادامه همکاری با او را داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، عباس شیبک سرمربی ایرانی تیم ملی ووشو سریلانکا درباره حضورش در این کشور گفت: برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ به این کشور و برای بازی‌های جنوب آسیا آمدم. این بازی‌ها در نپال برگزار شد و ووشوکاران سریلانکا نیز که پیش از آن فقط یک نقره و ۵ برنز گرفته بود، در سیزدهمین دوره این رویداد که در نپال برگزار شد، سریلانکا برای اولین بار در بخش تیمی به مقام سوم و در ساندا به مقام نایب قهرمان رسید. ما توانستیم تعداد مدال‌های سریلانکار در ووشو را به ۱۴ برسیم. ضمن اینکه در وزن ۶۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدیم.

وی ادامه داد: این روند خوبی برای ووشو سریلانکا بود بود و مسئولان فدراسیون این کشور خواستار ادامه همکاری با من شدند، اما این همکاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مسابقات ادامه نیافت. آنها در فاصله چند ماهه تا آغاز بازی‌های آسیایی یکبار دیگر از من درخواست کردند که با ووشو سریلانکا همکاری داشته باشم. من هم پس از هماهنگی با فدراسیون ووشو ایران و کمک‌های امیرصدیقی رییس فدراسیون، دوباره راهی سریلانکا شدم.

شیبک ادامه داد: تمرینات‌مان را از اواخر بهمن ۱۴۰۰ شروع کردیم، ولی خُب بازی‌های آسیایی لغو شد. بر همین اساس تمرینات‌مان را لغو کردیم تا برنامه‌ریزی جدیدی از سوی فدراسیون سریلانکار اعلام شود. تعویق این بازی‌ها برای ایران که یکی از قدرتمندترین تیم‌های جهان است، ممکن است ضربه سنگینی باشد، ولی برای سریلانکا که در بازی‌های رسمی همچون بازی‌های آسیایی مدال نگرفته و امید دارد که به این هدف بزرگ برسد، اتفاق خوبی بود و حالا یک سال بیشتر فرصت داریم که تیمی منسجم و پرقدرت آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی ووشو سریلانکا گفت: از نظر اردویی باید بگویم برای اولین بار بوده که اردوهای منظم ووشو در سریلانکا برگزار شده است. این کشور در ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ از یک مربی چینی استفاده می‌کرد، ولی مسئولان از روند او رضایت نداشتند. حالا شرایط فرق کرده و آنها راضی هستند و امیدوارم اقدام مثبتی برایشان انجام بدهم. من همچنین علاوه بر اینکه با تیم ملی این کشور کار می‌کردم، دو دوره کارگاه آموزشی هم در جهت بالا بردن سطح فنی و کارآیی آنها برگزار کردم و قرار است این کارگاه‌ها امسال ادامه‌دار باشد.

وی تصریح کرد: فدراسیون سریلانکا درخواست ادامه همکاری تا سال آینده دارد و قرار بر آن شده که هم برای مسابقات جهانی جوانان و هم بازی‌های آسیایی در کنار این تیم باشم. انشاالله همکاری خوبی داشته باشیم و بتوانیم برای اولین بار مدال بگیریم.

شیبک گفت: از فدراسیون ووشو به واسطه حمایت‌هایی که از من کرده، تشکر می‌کنم. اگر حمایت صدیقی و علی‌نژاد طی سال‌های اخیر نبود، من در نقطه کنونی نبودم. در واقع اول مدیون خداوند بزرگ و سپس فدراسیون ایران هستم. امیدوارم نماینده شایسته‌ای برای ایران در مربیگری ووشو باشم. مطمئناً ووشو ایران می‌تواند نقش مهمی در ووشو جهان در حوزه مربیگری ایفا کند.

شیبک در کارنامه خود سابقه مربیگری تیم دانشجویان ایران در مسابقات جهانی ماکائو (کسب رتبه اول در ساندا)، مربیگری تیم جوانان در رقابت‌های قهرمانی آسیا در برونئی، ریاست رئیس هیأت سیستان و بلوچستان، عضویت در کمیته فنی فدراسیون، ریاست کمیته فرهنگی فدراسیون و مربیگری مربی تیم استان سیستان و بلوچستان را در کارنامه دارد.

انتهای پیام/