شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1398/10/23
ديپلماسي موفق ايران‌‌، راه هموار ورود ووشو به المپيک
حضور ووشو در المپيک جوانان اتفاق مهمي در معادلات ورزش ايران خواهد بود و بايد اين را به فال نيک گرفت.

بدون شک نقش ديپلماسي رئيس فدراسيون ووشوي ايران در ورود ووشو به المپيک جوانان غير قابل انکار است چه اينکه مهدي علي نژاد به همه ابعاد اين رشته ورزشي نگاهي فرا ملي هم داشته است.

ووشوي ايران طي 13 سال حاکميت اين مدير جوان و خوش فکر و البته با فاصله از جنجال و هياهو ضمن اينکه موفق شد پله به پله بالا بيايد تا جاييکه به ورزش محبوب خانواده هاي ايراني بخصوص دختران تبديل شود و فنون زيباي ووشو و نبوغ خواهران منصوريان در توسعه آن بين خانواده ها نقش بسيار بالايي داشت.

ما به مرحله اي از رشد رسيديم که چين خاستگاه ووشو پشت سر ايران قرار گرفت و حالا هم ايران بدون شک يکي از سه قطب بزرگ ووشوي جهان است.

يقينا وقتي موفقيت ها تداوم يابد و گسترش کمي و کيفي در کشوري توامان داشته باشد آن کشور مي تواند وارد معادلات تشکيلات جهاني شود و اثر گذار باشد.

الان که علاوه بر مهدي علي نژاد چند کميته مهم جهاني و آسيايي هم در اختيار ايراني هاست بايد حمايت کنيم تا همچنان اين ديپلماسي ادامه دار باشد. درست است که علي نژاد به معاونت ورزش قهرماني رفته اما بايستي از نفوذ وي در تشکيلات جهاني ووشو بهترين استفاده را ببريم و مراقب باشيم که علي نژاد به همان اندازه که هواخواه دارد افراد کوته فکري هم هستند که نمي خواهند اين موفقيت ها را ببينند و چه بسا خرابکاري هم بکنند. البته دکترسلطاني فر و دکتر صالحي اميري افرادي باهوش هستند که تحت تاثير قرار نمي گيرند ولي هميشه ضربات را از داخل و از خودي ها در ورزش خورده ايم!

بنابراين از ظرفيت هاي اين مدير جوان و با تجربه و سلامت محور در جهت نيل به اهداف عاليه ورزش بايستي هم کميته ملي المپيک و هم وزارت ورزش و جوانان کمک کنند تا اولا فردي شايسته و همسو وارد تشکيلات فدراسيون ووشو شود و هم از نفوذ علي نژاد در جهت رسيدن ورزش ايران به جايگاه بايسته در المپيک و آسيايي 2022 بهترين بهره را ببرد .

منبع: البرز ورزشي