شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1399/05/05
ملکي: با برنامه‌هاي آموزشي آنلاين، خلأ برگزار نشدن اردو و مسابقه را جبران مي‌کنيم
مدير تيم‌هاي ملي ووشو گفت: با توجه به تعطيلي اردوها و مسابقات به دليل شيوع کرونا، استراتژي کادرجديد فدراسيون اين است که با برگزاري دوره‌هاي آموزشي ارتقاي داوري، مربيگري و دان‌ها به صورت آنلاين، اين خلأ به وجود آمده را تا حدي زيادي جبران کند.
به گزارش روابط عمومي فدراشيون ووشو، مجيد ملکي مدير تيم‌هاي ملي ووشو درباره آخرين شرايط ملي‌پوشان اين رشته در رده‌هاي سني مختلف اظهار داشت: با شيوع ويروس کرونا در سرتاسر دنيا، بخش‌هاي مختلف متضرر شدند که در اين ميان ورزش يکي از آن بخش‌هايي بود که بيشترين آسيب را ديد. لغو المپيک، پارالمپيک، المپيک جوانان و ساير رويدادها همگي بيانگر حجم گسترده آسيب‌هايي است که به ورزش دنيا از جمله رشته ووشو وارد شده است.

وي ادامه داد: به دليل اينکه تا اطلاع ثانوي قرار نيست هيچ رويداد داخلي و بين‌المللي در رشته ووشو برگزار شود و با توجه به استراتژي‎هاي کادر جديدِ فدراسيون، در تلاش هستيم تا با برگزاري دوره‌هاي آموزشي ارتقاي داوري، مربيگري و دان‌ها به صورت آنلاين، اين خلأ به وجود آمده را تا حد زيادي جبران کنيم. بر همين اساس نيز طراحي و اجراي اين دوره‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

مدير تيم‌هاي ملي ووشو گفت: ما به دنبال آن هستيم که 7-8 دوره مختلف را در مسير دانش‌افزايي مربيان، داوران و ورزشکاران در بستر فضاي مجازي برگزار کنيم. اين دوره‌ها آغاز شده و بخش اول آن نيز با تعدادي از ملي‌پوشان دختر و پسر و همچنين مربيان مختلف در رشته‎هاي تالو و ساندا انجام شد.

ملکي با اشاره به توجه فدراسيون ووشو به شرايط ورزشکاران اين رشته خاطرنشان کرد: ما در فدراسيون به صورت مستمر شرايط و ميزان آمادگي ورزشکاران را رصد مي‌کنيم و تمرينات آنها را زير نظر داريم. در واقع برنامه‌هاي تمريني و تغذيه‌اي ورزشکاران را پيگيري مي‌کنيم تا مشخص شود در چه شرايطي به‌سر مي‌برند. در تلاش هستيم که ووشوکاران با کمک برنامه‌هاي آنلاين که به آنها ارائه مي‌شود، از دوران آمادگي دور نشوند و همواره مورد رصد قرار بگيرند.

انتهاي پيام/