شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1399/05/11
دوپينگ ‎هاي اعلام شده تاثيري در «قهرماني‎ هاي تاريخي» ووشو ندارد
هيچکدام از اين محروميت‌ ها و بازپس ‎گيري‎ مدال‎ ها باعت نمي ‎شود که مقام ‎هاي کسب شده کشورمان در سال ‎هاي 2018 و 2019 تغيير کند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو، فدراسيون ووشوي جمهوري اسلامي ايران به جهت شفاف ‎سازي و تنوير افکار عمومي در راستاي موضوع دوپينگ دو تن از ورزشکاران اين رشته در جام ‎جهاني ساندا 2018 چين، توضيحاتي را به اين شرح اعلام مي ‎دارد:

«1- فدراسيون ووشو احکام محروميت‎ دو ورزشکار را به محض ابلاغِ فدراسيون جهاني دريافت و اعمال کرده است.

2- حذف دو مدال ياد شده باعث کاهش رتبه ايران در جام جهاني 2018 نشده است و جمهوري اسلامي ايران کماکان به صورت مشترک با کشور چين به عنوان قهرماني اين رقابت ‎ها دست پيدا کرده است.

3- احکام محروميت اعلام شده از حدود يک سال پيش در سايت رسمي فدراسيون جهاني ووشو در دسترس عموم بوده است.

4- عنوان «قهرماني تاريخي» مربوط به مسابقات قهرماني جهان سال 2017 و پس از آن در مسابقات قهرماني جهان 2019 بوده است. سال 2017 مصادف با نخستين قهرماني جهان کشورمان شد و در اين رويداد، نمونه دوپينگ هيچ کداميک از ورزشکار ايران نيز مثبت اعلام نشده است.

5- يک نمونه از تست ورزشکاران ايران در مسابقات قهرماني جهان 2019 مثبت اعلام و در مرحله بررسي نهايي جهت صدور راي است. با وجود اينکه هنوز اين مورد به تاييد نهايي کميته مبارزه با دوپينگ فدراسيون جهاني نرسيده است؛ حتي در صورت تاييد، باز هم قهرماني ايران به خطر نخواهد افتاد و کشورمان با 7 مدال طلا بالاتر از چين قهرمان جهان خواهد بود.

6- گفتني است؛ هيچکدام از اين محروميت‌ ها و بازپس ‎گيري‎ مدال‎ ها باعت نمي ‎شود که مقام ‎هاي کسب شده کشورمان در سال ‎هاي 2018 و 2019 تغيير کند.

7- بنابر قوانين بين ‎المللي و WADA و همچنين رويه موجود در فدراسيون جهاني ووشو، اعلام و مديريت نتايج تست ‎هاي دوپينگ بر عهده فدراسيون ملي نمي ‎باشد.»

در پايان از عموم فعالان رسانه‌ اي انتظار مي‌ رود با توجه به رسالت و اخلاق حرفه‌ اي خود، پيش از انتشار يا بازنشر ادعاهاي مطرح شده عليه يکي از موفق‎ ترين فدراسيون ‎هاي ورزشي ايران، صحت آنها را نيز سنجيده و از دامن زدن به حواشي و اطلاعات نادرست، پرهيز کنند.

انتهاي پيام/