شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1399/10/21
ووشو به ايستگاه قشم رسيد
مديرعامل منطقه آزاد قشم گفت: براي مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي که روند رو به تزايدي نيز دارد، بهترين راهکار توسعه ورزش در ميان اقشار مختلف جامعه بخصوص جوانان و نوجوانان است.

به گزارش روابط عمومى فدراسيون ووشو با شيوع بحران کرونا در کشور تاتامي‌ها از سالن‌هاي ووشو بيرون کشيده شد و هر بوستان و ساحل و محوطه‌اي در دل طبيعت به محلي براي توسعه ورزش ووشو بدل گشت.حالا مسؤولان ووشو درصدد هستند تا در صورت امکان، مسابقات کشوري اين رشته را نيز در استاني با شرايط مناسب آب و هوايي و در ساحل برگزار کند.

به همين منظور رييس و نايب رييس فدراسيون ووشو در سفري به هرمزگان و پس از حضور در مناطق محروم شرقي اين استان و پخش کمک‌هاي مومنانه و حضور در جمع جوانان ورزشکار منطقه گافر و پارامون از توابع بشاگرد، سري به جزيره قشم زدند تا ظرفيت‌هاي اين جزيره را در ديدار با مديرعامل اين منطقه و بازديدهاي ميداني از اين جزيره مورد بررسي قرار دهند.

**مومني: ورزش بهترين راه براي مهار آسيب‌هاي اجتماعي است

حميدرضا مومني در ديدار با رييس و نايب فدراسيون ووشو که به منظور بررسي امکان ميزباني و برگزاري مسابقات کشوري ووشو در رده‌هاي مختلف در اسفندماه به هرمزگان سفر کرده بودند، اظهار کرد: نگاه به ورزش در دو بخش سلامت محور و قهرمان پرور يک نگاه کليدي در راستاي مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي است و ما امروز بيش از هر زمان ديگري به توسعه ورزش عمومي و حرفه‌اي براي ايستادن در برابر آسيب‌هاي اجتماعي نياز داريم.

وي با بيان اين که بهترين راهکار براي مهار آسيب‌هاي اجتماعي، ورزش است، خاطرنشان کرد: جزاير خليج فارس بهترين مزيت را براي توسعه برخي از رشته‌هاي ورزشي دارد و بايد با تلفيق جغرافياي منطقه در کنار استعدادهاي منطقه‌اي، ورزش حرفه‌اي را نيز رشد دهيم.

مديرعامل منطقه آزاد قشم ادامه داد: ورزش دولتي بدون شک راهکار خوبي براي توسعه ورزش نيست بلکه بايد ورزش به دست اهالي آن راهبري و هدايت شود و وظيفه دولت‌ها نيز توسعه زيرساخت‌ها و حمايت از ديپلماسي ورزشي است که بتوان از ظرفيت ميزباني‌هاي مختلف ملي و بين‌المللي براي رشد يک منطقه بهره برد.

مومني تصريح کرد: در 6 ماهه دوم سال در هرمزگان و جزاير آن امکان آب و هوايي مطلوبي براي ميزباني از مسابقات بين‌المللي و ملي وجود دارد و بسياري از ظرفيت‌هاي طبيعي منطقه آزاد قشم مي‌تواند در خدمت توسعه ورزشي حرفه‌اي و عمومي باشد.

وي کمبود در زيرساخت‌هاي ورزشي و تلاش براي جبران اين کمبودها را يکي از اولويت‌هاي مديريتي خود در منطقه آزاد قشم برشمرد و گفت: سرانه ورزشي جزيره قشم به ميزان بي‌سابقه‌اي افزايش يافته است و براي بهبود روش‌هاي نرم‌افزاري نيز ساختار ورزش منطقه آزاد قشم را اصلاح کرديم و هر پروژه بزرگ عمراني در منطقه بايد پيوست فرهنگي و اجتماعي داشته باشد و اولويت نيز با توسعه زيرساخت‌هاي ورزشي و حمايت از رشته‌هاي ورزشي است.

مديرعامل منطقه آزاد قشم، بروز برخي ناهنجاري‌هاي اجتماعي از جمله فوت افراد بر اثر مصرف مشروبات الکلي نشانه آن دانست که بايد در زمينه مسائل ورزشي و فرهنگي تلاش و تمرکز بيشتري صورت گيرد و با هدايت جوانان به سمت و سوي ورزش و پر کردن اوقات فراغت آنها، مانع از گرايش به سمت آسيب‌هاي اجتماعي شد.

**صديقي: از فدراسيون‌هاي برتر کشور هستيم

امير صديقي رييس فدراسيون ووشو نيز در اين ديدار با اشاره به سفر اخيرش به منطقه کافر و پارامون در شهرستان بشاگرد و مشاهده اشتياق خانواده‌ها به ورزش ووشو و عزم فدراسيون ووشو در حمايت از جوانان اين منطقه به منظور رشد در اين رشته از طرق مختلف، اظهار کرد: توسعه تاي چي نيز که در باطن ووشو يک ورزش همگاني براي توسعه سلامت عمومي است، در جامعه رو به رشد است و مي‌توان از ظرفيت اين سواحل زيبا و کم‌نظير قشم به منظور توسعه اين رشته نيز بهره برد.

وي گفت: هرمزگان يکى از قطب هاى ورزش کشور در ووشو است و با تلاش هاي عليرضا بهرمن کارهاي خوبي در اين رشته در هرمزگان شکل گرفته است و کشاندن اين ورزش به روستاها و مناطق محروم از کارهاي خوبي بوده که در هرمزگان شاهد تحقق آن هستيم و ما سفرمان به بشاگرد ديديم که 100جوان و نوجوان در گافر و پارامون مشغول ورزش ووشو بودند و اين رسالت ما را سنگين تر مي کند که برنامه‌ريزي هرچه بيشتري براي اين عزيزان داشته باشيم.

صديقي از برگزاري 300 دوره آموزشي در رشته ووشو در پنج ماه اخير خبر داد و گفت: حضور امروز ما در قشم نيز نشانه عمل گرايي ما است تا از نزديک با مديران ورزش دوست براي توسعه فعاليت‌هاي رشته ووشو صحبت و رايزني کنيم.

**اوجاقي: ميزباني رقابت‌هاي جهاني در قشم شروع يک حرکت بزرگ براي معرفي بيشتر اين جزيره است

نايب رئيس فدراسيون ووشو نيز در اظهارات با تجليل از نقش از عليرضا بهرمن رييس هيأت ووشو هرمزگان و رفتار جهادي او در توسعه ورزش ووشو در سراسر هرمزگان، عنوان داشت: گرفتن ميزباني براي ايران با محوريت قشم بسيار با ارزش خواهد بود و مسابقات تالو در بخش گروه‌هاي سني را در قشم برگزار خواهيم کرد تا اين رشته در جزيره قشم و در ميان نوجوانان و جوانان آن گسترش هرچه بيشتري يابد.

حسين اوجاقي از تلاش‌هاي صورت گرفته در قشم و تغيير چهره اين جزيره به نسبت سال‌هاي قبل نيز تجليل کرد و آن را نشانه حرکت رو به جلوي مديريت اين منطقه و طبع بلند مردمان آن و شايستگي جوانان و نوجوانان اين منطقه دانست.

به گفته عليرضا بهرمن رييس هيأت ووشو استان هرمزگان قرار است ميزباني مسابقات کشوري ووشو در ماه‌هاي آتي در جزيره قشم انجام شود و در اين زمينه زيرساخت‌هاي ورزشي جزيره قشم نيز توسط رييس و نايب رييس فدراسيون فوتبال مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت.

انتهاي پيام/