شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1399/10/21
مجمع ساليانه هيأت ووشو هرمزگان برگزار شد/ رئيس فدراسيون ووشو: تلاشمان پرورش قهرمانان ملي و بين‌المللي در بشاگرد است
مجمع ساليانه هيأت ووشو استان هرمزگان با حضور امير صديقي رئيس فدراسيون ووشو جمهوري اسلامي ايران در سالن اجتماعات فرمانداري بندرعباس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو، مجمع ساليانه هيأت ووشو هرمزگان با حضور امير صديقي رئيس فدراسيون ووشو جمهوري اسلامي ايران، محمودرضا امياري مديرکل ورزش و جوانان استان، حسين اوجاقي نائب‌رئيس فدراسيون ووشو و تمامي اعضاي مجمع در سالن اجتماعات فرمانداري بندرعباس برگزار شد.

اميرصديقي رئيس فدراسيون ووشو جمهوري اسلامي ايران در مجمع ساليانه هيأت ووشو هرمزگان عنوان کرد: در اين پنج ماهه گذشته که به‌عنوان خادم جوانان اين کشور در خدمت عزيزان هستم، تلاش دوستانم را در تمامي استان‌ها شاهد بودم.

وي افزود: فدراسيون ووشو در سال گذشته از نظر ارزيابي وزارت ورزش و جوانان در بين 51 فدراسيون ورزشي رتبه اول را کسب کرد اين اتفاق در اکثر استان‌ها هم رخ داد و اگر جزو اولين نبودند حتما در رتبه سوم تا پنجم قرار داشتند که اين خود باعث افتخار است و خوشحال هستيم که اين چنين مسؤولان و ورزشکاراني در سطح کشور داريم که همگي با تلاش شبانه‌روزي خود به‌دنبال ارتقا و رشد اين ووشو هستند.

رئيس فدراسيون ووشو ايران اظهار داشت: يکي از دستورالعمل‌هايي که در شرايط ويژه کرونا در نظر گرفتيم، طرح توسعه همگاني و سلامت‌محور ورزش ووشو است که به لطف خدا قدم‌هاي مثبتي در اين زمينه برداشته شد. طرحي را به نام «سفير سلامت ووشو» برنامه‌ريزي کرديم که در مرحله اول آن 120 مربي در سراسر کشور را تربيت شد و قرار است در اين مرحله هر کدام 10نفر را آموزش بدهند و تا پايان سال از طريق اين طرح نزديک به 3000 نفر در خانواده ووشو عضو خواهيم داشت و به مجموعه اضافه مي‌شوند.

صديقي ادامه داد: از اواخر تيرماه که در خدمت ووشو هستم تا به امروز نزديک به 300 دوره آموزشي برگزار کرديم و خيلي‌ها شرکت کردند که از نظر ملي و بين‌المللي کار بزرگي بود و فدراسيون جهاني ووشو از اين فعاليت تقدير کرد چراکه اقداماتي که انجام شد در حوزه سلامت بود و مقاله‌هاي علمي که در اين خصوص توليد شده بود در اختيار دوستان قرار داده شد.

وي تصريح کرد: بحمدالله مثل هميشه عليرضا بهرمن رئيس هيأت ووشو هرمزگان و تيم‌شان پيشرو اين حرکت بودند و طرح حمايت همگاني تاي‌چي که دوشنبه و جمعه در شهر بندرعباس اتفاق مي‌افتد ماحصل تلاش‌هاي اين دوستان است. از روز اول هم اين طرح را دنبال مي‌کرديم از تعداد چهار يا پنج نفري که در روز اول شروع کردند امروز نزديک به 200 و 300 نفر اين حرکت را در ساحل خليج فارس دنبال مي‌کنند.

رئيس فدراسيون ووشو افزود: اين ورزش همگاني ووشو(تاي‌چي) ورزشي است که قابليت‌هاي سلامتي و تحرکي بيشتري را مي‌تواند در فرد ايجاد کند. حضور بانوان در تاي‌چي و استقبال آنها از اين طرح بسيار چشمگير است و ان‌شاءالله اين ورزش را ادامه بدهند که هم براي سلامتي آنها مفيد است و هم مشکلات جسمي و روحي را از آنها دور مي‌کند و اين که گروهي دور هم جمع مي‌شوند در هفته تمرين مي‌کنند از کودکان چهار ساله گرفته تا بزرگترهايي که شرکت کردند واقعا باعث افتخار و خوشحالي من است که اين اتفاق خوب با رويکرد همدلي در ورزش ايجاد شده است. ان‌شاءالله دوستانم در آموزش و پرورش و ارگان‌هاي ديگر هم پاي کار بيايند تا ان‌شاءالله اين اتفاق رشد بيشتري پيدا کند.

صديقي اضافه کرد: فدراسيون هم چندين تفاهم‌نامه در اين باره به امضا رسانده است و نگاهش به اين حرکت عملياتي است. از طريق فدراسيون دانش‌آموزي اين کار پيگيري مي‌شود و ان‌شاءالله مسابقاتي مهر يا آبان‌ماه سال آينده در اين خصوص در رشته ووشو برگزار خواهد شد که بيشتر توجه به رشته تاي‌چي است. وي در ادامه عنوان داشت: در هفته گذشته با 56 دانشگاه در کشور مکاتبه داشتيم و صحبت شد که ورزش ووشو و تاي‌چي را به برنامه‌شان اضافه کنند. با فدراسيون ورزش‌هاي ناشنوايان صحبت شد و دوستان ما در اين فدراسيون نزديک به جمعيتي بالغ بر يک ميليون نفر هستند که فعاليت مي‌کنند. بحمدالله با انجمن ام.اس و انجمن ديابت در ارتباط هستيم و تفاهم‌نامه امضا کرديم. ان‌شاءالله که ورزش ووشو را خارج از بازي قهرماني و در بعد سلامت هم پيگيري کنيم و اميدوارم در تمامي کشور اين اتفاق رخ بدهد.

رئيس فدراسيون ووشو به برگزاري پيکارهاي قهرماني کشور ووشو در قشم اشاره داشت و افزود: ان‌شاءالله بتوانيم مسابقات قهرماني کشور را براي اولين بار در جزيره زيباي قشم با يک شرايط خاص و ويژه برگزار کنيم چراکه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

صديقي با اشاره به سفر خود به منطقه گافر و پارامون شهرستان بشاگرد تصريح کرد: در بشاگرد محدوديت‌هاي جدي وجود دارد در واقع اين مناطق را محروم نمي‌بينم چراکه اين منطقه از ظرفيت‌هاي بسيار بالايي داراست و آينده‌سازان خوبي دارد. ان‌شاءالله با همکاري ما و اداره کل ورزش و جوانان استان يک نتيجه درخشان رخ دهد و اولين خانه روستايي ووشو را در منطقه ايجاد کنيم چراکه با توجه به فيزيک بدني و نوع تغذيه و انگيزه‌اي که در بين بچه‌ها وجود دارد مي‌توانيم قهرمان‌هايي در سطح بين‌المللي از اين منطقه داشته باشيم.

*** اوجاقي: ووشوي هرمزگان در کشور هم ثروتمند است و هم غني حسين

اوجاقي نائب‌رئيس فدراسيون ووشو در مجمع ساليانه هيأت ووشو هرمزگان گفت: يک نکته‌اي که وجود دارد اين است که ما در استان هرمزگان هم غني هستيم و هم ثروتمند، غني از بابت اينکه از نظر ارزيابي عملکردها يک سري آيتم‌ها داريم که هرمزگان در آن سرآمد است مثلا امکانات سخت‌افزاري مانند؛ دفتر، تالوفيلد، سکوي ساندا و امکانات بدنسازي داريم که در از بسياري از استان‌ها اين امکانات وجود ندارد و ثروتمند هستيد چراکه نيروي انساني خوب و مستعدي داريد مثلا در تالو سال‌هاست جزو يکي از قطب‌ها هستيد و در بخش ساندا هم طي چند سال اخير ثابت کرديد که ظرفيت اين را داريد که قهرمان جهاني و ملي را داشته باشيد.

وي افزود: رابطه خوبي که بين اداره‌کل ورزش جوانان استان و هيأت ووشو در هرمزگان وجود دارد که در همه استان‌ها اين روابط به اين شکل نيست و بايد قدر خودمان را بدانيم و از اين فرصتي که وجود دارد به‌خوبي استفاده کنيم.

نائب‌رئيس فدراسيون ووشو اظهار داشت: ما اعتقاد داريم که استان هرمزگان در ووشو کشور جزو سه تا چهار استان برتر است و پتانسيل آن را دارد که اول کشور شود.

اوجاقي ادامه داد: يک نکته که ما را تحت تاثير قرار داد وضعيت سختي بود که در سفرمان به بشاگرد شاهد بوديم که پسر بچه‌اي براي اينکه بتواند امتحان بدهد بالاي کوه رفت تا تبلتش آنتن بدهد وقتي در همچين شرايط سختي هموطنانمان را مي‌بينيم، قلبا ناراحت مي‌شوم چراکه آنها در اين شرايط سخت ووشو تمرين مي‌کنند.

وي تصريح کرد: بايد قدر اين موقعيت‌ها را بدانيم چراکه ما در شرايطي هستيم که همه چيز در حالت مساعد و مناسب است و به همت مسؤولان استان براي هيأت ووشو هرمزگان شرايط و بستر خوبي فراهم است و بايد قدر اين شرايط را بدانيم و با همدلي همديگر بتوانيم حرکتي کنيم تا استان در کشور رشد بيشتري داشته باشد و برجسته‌تر شود و خودش را بيش از اين نشان دهد.

سرمربي تيم ملي ووشو بزرگسالان کشور گفت: افراد در گذشته بر اساس علاقه وارد ووشو مي‌شدند و با علاقه شخصي از دل آنها يک قهرمان به‌وجود مي‌آمد ولي اکنون يک تفکر به وجود آمده است و بايد خانواده‌ها اين ورزش را بپذيرند و خانواده‌‌ها، ووشو را به‌عنوان يک ورزش و يک فعاليت در خانواده خود قبول کنند و از دل آنها تعدادي به‌سمت قهرماني حرکت کنند چراکه حرکت عظيم و ملي رقم خواهد خورد و اين حرکت محدود و گلخانه‌اي نخواهد بود.

اوجاقي در پايان افزود: تنها کشوري که اينگونه عمل مي‌کند کشور چين است، شما مي‌بينيد که قهرمان شناي آنها در دوران کودکي ووشو را به‌عنوان ورزش سلامت تمرين کرده است و سلامت را مد نظر دارد و ما بايد ورزش سلامت‌محور و همگاني را بين همه آحاد مردم جا بي‌اندازيم.

***امياري:توسعه ووشو در بشاگرد قابل تقدير است

محمودرضا امياري مديرکل ورزش و جوانان هرمزگان در مجمع ساليانه هيأت ووشو هرمزگان اظهار داست: ووشو رشته هدف ما در اداره کل ورزش و جوانان استان است.

وي ادامه داد: همواره ووشو استان ثابت کرده است که در کشور به‌عنوان يک تيم و استان قدرتمند حضور دارد، کما اينکه در المپياد استعدادهاي برتر کشور نيز به عنوان برترين هيات استان لقب گرفت.

مديرکل ورزش و جوانان هرمزگان گفت: بي‌ترديد هيأت ووشو استان از حمايت‌هاي اين اداره کل در خصوص گسترش ورزش همگاني که سبک تاي‌چي را شامل مي‌شود تا هميشه برخوردار خواهد بود.

امياري افزود: اقدامات هيأت ووشو هرمزگان در سطح ورزش هرمزگان بي‌نظير است و ما حمايت‌هاي خود را از اين ورزش ادامه مي‌دهيم. وي عنوان داشت: رمز موفقيت ووشو در هرمزگان، ايجاد همدلي و همکاري دلسوزانه به دور از هر حاشيه‌اي در سطح استان است و توجه اين هيأت به توسعه ووشو در سراسر استان خصوصأ در مناطق محروم بشاگرد قابل تقدير است.

*** بهرمن: ارتباط عميقي بين ووشوکاران هرمزگان و شهيد سليماني وجود دارد

عليرضا بهرمن رئيس هيأت ووشو هرمزگان در مجمع ساليانه هيأت ووشو هرمزگان اظهار داشت: پسران و دختران استان هرمزگان، در مسابقات قهرمان کشوري مجازي که از سوي فدراسيون ووشو برگزار شد مدال‌هاي خوشرنگي را کسب کردند و قطعاً اگر اين شرايط ويروس منحوس کرونا نبود موفق‌تر عمل مي‌کرديم. ان‌شاءالله در آينده شرايط بهتر بشود و مسابقات در فضاي حقيقي برگزار شود، ووشوکاران ما مدال‌هاي بيشتري را کسب خواهند کرد.

وي به عملکرد هيأت ووشو استان در سال جاري اشاره کرد و افزود: رونمايي از تابلو خانه ووشو به نام شهيد حاج قاسم عزيزمان را داشتيم چراکه ما از سال 92 مسابقات سردار سليماني را برگزار کرديم و جوانان و نوجوانان ووشوکار هرمزگان ارتباط عميقي با اين شهيد راه مقاومت دارند و از همين رو امسال خانه ووشو بندرعباس را به نام سردار دل‌ها سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني مزين کرديم و اين اتفاق با حضور يار ديرينه شهيد سليماني، دريادار حاج عليرضا تنگسيري عزيز فرمانده نيروي دريايي سپاه اتفاق افتاد.

رئيس هيأت ووشو هرمزگان گفت: دان‌هاي يک تا چهار که سال گذشته با همکاري فدراسيون انجام شده بود را امسال به ورزشکاران اهدا کرديم و تقريباً همه ورزشکاران ما حائز نمره قبولي شدند و دان‌هاي مربوطه خودشان را گرفتند.

بهرمن با بيان اينکه روز گذشته 200 بسته معيشتي از سوي هيأت ووشو استان و فدراسيون بين ووشوکاران بشاگردي توزيع شد، ادامه داد: امسال بنا بر فرمايشات رهبر معظم انقلاب برگزاري رزمايش کمک مؤمنانه را داشتيم و 500 بسته معيشتي با همکاري ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) استان بين خانواده‌هاي ووشوکاران نيازمند توزيع شد و اين اتفاق باز هم ادامه خواهد داشت و مجدد هفته گذشته اين رزمايش را برگزار کرديم و حدود 100 بسته ديگر بين مربيان و داوران ووشو توزيع شد.

وي عنوان داشت: رقابت‌هاي همگاني تاي‌چي را تحت عنوان جام شهيد سليماني را در ساحل زيباي خليج فارس برگزار کرديم. سال‌هاي گذشته رقابت‌هاي استاني جام سردار سليماني بصورت زنده و مستقيم از سيماي مرکز خليج فارس برگزار مي‌شد و با توجه به اينکه امسال نمي‌توانستيم مسابقات قهرماني استان را بين ووشوکاران سراسر هرمزگان در سالن برگزار کنيم از ظرفيت همگاني تاي‌چي استفاده شد و بين مردم رفتيم و شاهد يک رقابت شاد بين مردان و زنان هرمزگاني بوديم.

رئيس هيأت ووشو هرمزگان افزود: اولين بزرگداشت سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سليماني، شنبه گذشته 13 دي‌ماه جاري در خانه ووشو برگزار شد که اميدوارم بتوانيم هر سال دين خود را نسبت به حاج قاسم ادا کنيم. بهرمن گفت: برگزاري سومين دوره مسابقات ساحلي ساندا، پيکارهاي قهرمان کشوري تالو به ميزباني جزيره قشم، استاژ و آزمون دان يک تا چهار(مجازي) و دوره داوري درجه دو و سه ساندا از برنامه‌هاي هيأت ووشو هرمزگان تا پايان امسال است.

انتهاي پيام/