شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1399/11/11
بازديد رئيس کميته ملي المپيک از فدراسيون ووشو/ صالحي اميري: ووشو با عزمي که مسئولانش دارند، جايگاه ما را در آسيا تغيير خواهد داد
رئيس کميته ملي المپيک با بيان اينکه وضعيت ووشو بسيار اميدوارکننده است، گفت: معتقدم که ووشو با اين عزمي که صديقي و اوجاقي و ديگر مسئولان دارند، جايگاه ما را در آسيا تغيير خواهد داد و اين نويد خوبي براي 2022 است.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو، سيدرضا صالحي‌اميري رئيس کميته ملي المپيک که در محل فدراسيون ووشو حضور يافته بود و از نزديک نيز رقابت‌هاي ليگ برتر ووشو جام سردار شهيد حاج قاسم سليماني را تماشا کرد، در نشست با امير صديقي رئيس فدراسيون و ديگر مسئولان اظهار داشت: در تجهيزات کمک مي‌کنيم و امسال بخشي از بودجه کميته را براي اين امر قرار مي‌دهيم. علي‌نژاد در اين فدراسيون زحمت زيادي کشيد. يکي از رويکردهاي ما بايد توجه به ورزش‌هاي رزمي باشد. در بازي‌هاي آسيايي جاکارتا چين، کره‌جنوبي و ژاپن با رشته‌هاي پرمدال و رزمي در جدول بالا آمدند.

وي ادامه داد: ووش در ورزش‌هاي رزمي‌ رشته پرمدالي است که مدعي قهرماني در جهان هم هست‌‌. با توجه به پتانسيل اين رشته اگر ووشو در رسانه ملي مورد توجه قرار بگيرد، هر روز شاهد کشف استعدادهاي جديدي خواهيم بود‌. براي بازي‌هاي آسيايي 2022 بايد روي اين رشته‌ها سرمايه گذاري کنيم و مطمئناً هم به نتيجه خواهيم رسيد. به شخصه بازي‌هاي آسيايي 2022 را نقطه جهش ورزش کشور مي‌دانم. ووشو براي ما مهم است.

رئيس کميته ملي المپيک ادامه داد: به جاي شعار بايد در عمل عدالت جنسيتي را در تمام رشته‌ها از جمله ووشو رعايت کنيم. هم اينکه دختران انگيزه بيشتري خواهند داشت و هم اينکه لازم نيست به دنيا ثابت کنيم عدالت جنسيتي در کشورمان وجود ندارد. مسئولان فدراسيون براي هفته بعد با سجادي و فخري جلسه بگذارند و هر چه تصميم گرفته شود، انجام خواهيم داد. از اول 1400 تاشهريور 1401 براي بازي‌هاي آسيايي برنامه‌اي را تدوين کنيد و ما طبق چارچوب توافقات در ستاد بازي‌ها حمايت خواهيم کرد در بخش تجهيزات هم از ووشو حمايت خواهيم کرد‌. ما فردا در جلسه هيئت اجرايي مطرح مي‌کنيم که تا سقف 200 ميليون تومان به فدراسيون کمک خواهيم کرد.

صالحي اميري در جمع خبرنگاران نيز گفت: در يک دهه گذشته سرمايه‌گذاري خوبي در ووشو هم در زيرساخت‌ها و هم توسعه ورزش قهرماني انجام شد؛ به نحوي است که ووشوي ايران، قهرمان جهان است و مدعي به حساب مي‌آيد. امروز هم شاهد بوديم که ليگ برتر را خيلي خوب برگزار مي‌کردند.

وي افزود: مجموعه‌اي که علي‌نژاد پايه‌گذاري کرده، برادران صديقي آن را دنبال مي‌کنند و البته اوجاقي هم يک سرمربي دلسوز است. ووشو يکي از اميدهاي مدال‌آوري ما در بازي‌هاي آسيايي 2022 چين خواهد بود. من معتقدم که ووشو با اين عزمي که صديقي و اوجاقي و ديگر مسئولان دارند، جايگاه ما را در آسيا تغيير خواهد داد و اين نويد خوبي براي 2022 است. انتظارم اين است که رسانه ملي بيشتر به اينها بپردازد و در مجموع وضعيت ووشو خيلي اميدوار کننده است.

در اين نشست همچنين امير صديقي، رئيس فدراسيون ووشو اظهار داشت: از شما ممنونم آقاي صالحي‌اميري که امروز و در اين ايام وقت گذاشتيد و در کمترين زمان که امکان هماهنگي بود، دعوت ما را پذيرفتيد. اين ليگ اولين رويداد ما بعد از تعطيلي يک ساله ووشو است و فرصتي براي درخشش ورزشکاران ما خواهد بود.

وي عنوان کرد: اردوي کوراش و بخشي از انتخابي اين تيم در بجنورد در حال برگزاري است. مسابقات بانوان نيز در حال برگزاري است. عزم ما براي بازي‌هاي آسيايي و ساير رويدادها جزم است. با تلاش‌هاي علي‌نژاد، ووشو در اين چند سال پرچم‌دار مدال‌آوري بوده و عناوين درخشاني به دست آورده است. اميدوارم اين مسير را پرقدرت‌تر ادامه بدهيم.

صديقي افزود: ما محدوديتي در آکادمي ملي ووشو داريم. اين سالن، سالن تمرين است و چون در تهران فضاي مناسبي ايجاد نشده و تجهيزات لازم است، در همين سالن ميزبان هستيم و لازم است از نظر عمراني آن را گسترش دهيم تا ورزشکاران خوابگاه و سالن مناسب‌تري داشته باشند.

رئيس فدراسيون ووشو گفت: بخش ديگر مربوط به تجهيزات است‌. هفته گذشته لباسي را که توليد داخلي بود، رونمايي کرديم. بخشي از تجهيزات از جمله تجهيزات رزمي در کشور توليد نمي‌شود و تجهيزات گذشته هم کم کم فرسوده مي‌شود.

پيمان فخري، رئيس مرکز نظارت بر تيم‌هاي ملي نيز تاکيد کرد: ووشو براي کميته ملي المپيک اهميت دارد و در دو دوره گذشته نقش بسزايي در جايگاه ما در بازي‌هاي آسيايي داشته و تمام تلاش خود را به کار مي‌گيريم تا هر کمکي امکان دارد براي اين رشته انجام دهيم‌.

کيکاووس سعيدي، دبيرکل کميته ملي المپيک هم تصريح کرد: ووشو اگر المپيکي بود، با طلاي خود کام ملت ايران را شاد مي‌کرد و براي کاروان ايران مي‌درخشيد. اضافه شدن کوراش هم پنجره جديدي براي مدال‌آوري اين رشته است.

انتهاي پيام/