شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1399/11/13
صديقي: ليگ برتر امسال نقطه عطفي در برگزاري مسابقات بود/ رقابت عادلانه‌اي وجود داشت
رئيس فدراسيون ووشو گفت: سطح فني و اجرايي ليگ برتر ووشو با تلاش همکارانم در فدراسيون، نقطه عطف جديدي را در نحوه برگزاري مسابقات به وجود آورد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو، امير صديقي رئيس فدراسيون در پايان رقابت‌هاي ليگ برتر و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ليگ برتر ووشو بعد از يک وقفه تقريباً يک ساله از هفته قبل با حضور 10 تيم آغاز شد و امروز به پايان رسيد. سطح فني و اجرايي با تلاش همکارانم در فدراسيون، نقطه عطف جديدي را در نحوه برگزاري مسابقات به وجود آورد و انشاالله که اين روند ادامه داشته باشد. امروز مسابقات بخش آقايان به پايان رسيد و از چند روز ديگر نيز مسابقات بخش بانوان آغاز خواهد شد. همچنين پس از آن، رقابت‌هاي تالوي آقايان و بانوان قهرماني کشور را خواهيم داشت.

وي افزود: شرايط برگزاري اين دوره از رقابت‌هاي ليگ برتر باعث ايجاد يک وضعيت هيجان اگيز براي تيم‌ها و ورزشکاران شده بود و با توجه به دوري تقريباً طولاني مدت آنها از مسابقات، شرايط خاصي در اين دوره وجود داشت و خوشبختانه رقابت عادلانه‌اي هم در پيش گرفته شد.

رئيس فدراسيون ووشو ادامه داد: مسابقه فينال بين دو تيم پاس ناجا و دانشگاه آزاد اسلامي صبح امروز در بخش تالو برگزار شد و قرار بود بعدازظهر نيز مسابقات بخش ساندا برگزار شود. براساس فرم‌هاي اجرا شده در تالو، تيم دانشگاه آزاد 5 بر صفر از پاس ناجا پيش افتاد و پس از آن تيم پاس درخصوص نمره‌هاي داده شده توسط داوران تالو اعتراض کرد. با توجه به پيچيدگي داوري در تالو، 15 نفر از داوران که اغلب آنها داوران بين‌المللي و درجه يکي هستند که در حوزه‌هاي بين المللي هم قضاوت داشتند، بررسي لازم را انجام دادند. بعد از اعتراض تيم پاس، فيلم در هيئت ژوري با حضور رئيس کميته داوران و رئيس کميته فني و همچنين مربي تيم بازبيني شد، اما اعتراض آنها وارد دانسته نشد

صديقي عنوان کرد: نبايد اين انتظار وجود داشته باشد که شرايط به نفع ما رقم بخورد. به نظر مي‌رسد که تيم پاس نتوانست شرايط را مديريت کند، در صورتي که مي توانست در ساندا، عقب افتادگي‌اش را جبران کند، اما اين تيم در بخش ساندا رقابت نکرد و با اعلام کميته برگزاري، تيم دانشگاه آزاد به پيروزي رسيد و در نهايت قهرمان ليگ برتر شد.

وي درباره چگونگي برخورد با اين اقدام تيم پاس ناجا گفت: گزارش مربوطه از سوي مسئولان برگزاري و ديگر عوامل، به کميته انضباطي ارسال مي‌شود. يکسري صحبت‌هاي اعتراضي هم وجود داشت که در شرايط خوبي مطرح نشد و همين مسئله اعتراض داوران را به دنبال داشت. به هر حال اين درباره اين موضوع در کميته انضباطي تصميم‌گيري خواهد شد. در حال حاضر رتبه‌هاي تيم‌ها به شکل کنوني باقي مي‌ماند. البته با توجه به خسارتي که عدم حضور پاس در فينال ايجاد کرد و اينکه حاميان مالي انتظار برگزاري ديدار نهايي را به طور کامل داشتند، نياز است که شرايط و جوانب مختلف اين اتفاق به طور کامل بررسي دقيق تري شده و تصميم گيري نهايي صورت بگيرد.

رئيس فدراسيون ووشو خاطرنشان کرد: در بخش تالو اصولاً داوران به نام تيم ورزشکاران توجهي نمي کنند و توجه‌شان فقط روي اجراي فرم آنها است. در واقع اينکه بخواهند جانب تيم خاصي را بگيرند، صحيح نيست. در چنين شرايطي اينکه بخواهيم همه چيز را به يک سمت سوق بدهيم، خوب نيست. ما در فدراسيون ووشو هميشه تلاش کرده‌ايم که شرايط عادلانه‌اي وجود داشته باشد. فدراسيون ووشو يک جايگاه حقوقي دارد و وظيفه‌اش، رعايت عدالت در قبال اعضاي خانواده بزرگ اين رشته است.

صديقي در پايان گفت: نحوه جريمه کردن بايد با دقت فراوان صورت بگيرد و انشاالله با جمع‌بندي دقيق و بررسي کامل، نتيجه به زودي در کميته انضباطي مشخص و اعلام خواهد شد.

انتهاي پيام/